پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | آل سعود غاصب حج است/ تذکر رهبر انقلاب به مسلمانان دنیا

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با فانوس:

آل سعود غاصب حج است/ تذکر رهبر انقلاب به مسلمانان دنیا

سرویس سیاسی - عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حج متعلق به بیش از یک میلیارد و 400 میلیون نفر جمعیت مسلمان دنیاست، آل سعود را غاصب حج عنوان کرد.

ابوالفضل حسن بیگی، نماینده مردم سمنان و دامغان و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی فانوس با اشاره به پیام روز گذشته رهبر معظم انقلاب خطاب به مسلمانان سراسر جهان و حجاج بیت‌الله الحرام گفت: پیام رهبر انقلاب نه تنها دفاع از حجاج ایرانی بلکه دفاع از کل جهان اسلام است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه حج متعلق به بیش از یک میلیارد و 400 میلیون نفر جمعیت مسلمان دنیاست و جزو واجبات مسلمانان محسوب می شود و بر اساس آموزه های شرعی، ترک واجبات نیز حرام است تصریح کرد: حضور سالیانه حاجی ها در مکه مکرمه برای حج تمتع، یک واجب شرعی است و هر کسی که مانع آن شود، مقصر است و گناهکار شناخته می شود.

وی اظهار داشت: از آنجایی که قوانین و مقررات وهابیت بر آل سعود حاکم است، آنها حضور حجاج ایرانی در مکه و مدینه را برنمی تابند و حرکت آل سعود همنوا با صهیونیسم بین المللی است.

حسن بیگی در ادامه با اشاره به اینکه ولی امر مسلمین بر حسب وظیفه و تکلیف قرآنی خودشان عمل کرده و اطلاعیه ای را خطاب به مسلمانان دنیا منتشر کردند تصریح کرد: همه مسلمین از یک کتاب به نام قرآن و از یک حکم به نام حکم رسول خدا تبعیت می کنند. رهبر انقلاب در پیام شان به مسلمانان دنیا تذکر دادند که بیدار باشند.

نماینده مردم سمنان و دامغان، پیام رهبر انقلاب خطاب به مسلمانان سراسر جهان و حجاج بیت‌الله الحرام را یک موضع بین المللی مبنی بر اینکه حج، متعلق به همه مسلمانان است و هیچ تعلقی به آل سعود ندارد عنوان کرد و افزود: آل سعود غاصب حج است همانطور که رژیم صهیونیستی غاصب فلسطین، دومین سرزمین مسلمانان است.

همنوایی وهابیت و آل سعود با رژیم صهیونیستی

حسن بیگی در بخش دیگری از گفت وگو با خبرنگار سیاسی فانوس با بیان اینکه از منظر بین المللی، سازمان ملل متحد بایستی وارد مسئله کارشکنی عربستان مبنی بر حضور نیافتن حجاج ایرانی در مکه و مدینه شود خاطرنشان کرد: متاسفانه وهابیت و آل سعود با رژیم صهیونیستی همنوا هستند و سایه شوم سازمان سیا و موساد بر سازمان ملل حاکم است و حق و حقوق مسلمانان دنیا زیر پا گذاشته می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه حاکمیت آل سعود مشروع نیست و همه مسلمانان در مقابل هم مسئول هستیم گفت: در هر کجا که دیدیم حقی از مسلمانی پایمال می شود حکم این است که همه از حقوق مسلمانان دفاع کنند و این موضوع در دین اسلام از جایگاه مهمی برخوردار است.

اولتیماتوم رهبر انقلاب به حکام سعودی

نماینده مردم سمنان و دامغان در مجلس در بخش دیگری از گفت وگو با خبرنگار سیاسی فانوس به موضوع یک سالگی فاجعه منا اشاره کرد و گفت: مسئولین نظام به ویژه مسئولین وزارت امور خارجه که وظیفه اصلی آنها در سطح بین المللی احقاق حقوق مردم ایران است، حقوق شهدای منا و خانواده های آنها را احقاق کنند. بعد از گذشت یک سال از فاجعه منا که بالغ بر 8 هزار نفر کشته و 10 هزار نفر مجروح در پی داشته است هیچ حق و حقوقی به بازماندگان آنها پرداخت نشده، این در حالی است که بودجه سالیانه عربستان از محل حج تمتع بالغ بر 30 میلیارد دلار است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه سال گذشته با اولتیماتوم رهبر انقلاب به حکام سعودی، پیکر بیشتر شهدای منا تحویل کشورمان شد اما هنوز حجاج بسیاری از کشورهای دنیا مفقود هستند و هیچ جنازه ای به آنها تحویل داده نشده است.

/انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات