پایگاه اطلاع رسانی فانوس | شورای راهبری فعالیت‌های قرآنی اربعین تاسیس شد

شورای راهبری فعالیت‌های قرآنی اربعین تاسیس شد

سرویس فرهنگی و هنری - مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور از تاسیس شورای راهبری فعالیت‌های قرآنی مراسم اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش فانوس به نقل از ایسنا حسن محمدی گفت: یکی از دغدغه‌های کمیته سامان دهی مراسم اربعین که در بعثه مقام معظم رهبری است، انجام فعالیت‌های فرهنگی و ارتقای سطح مفاهیم و فرهنگ قرآنی در بین عزاداران و مشتاقان زیارت اربعین است.
وی افزود: در همین راستا در ذیل ستاد کمیته اربعین، شورایی تحت عنوان شورای راهبری فعالیت‌های قرآنی مراسم اربعین حسینی تاسیس شد.
به گزارش اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور وی همچنین گفت: شورای راهبری فعالیت های قرآنی اربعین در راستای جمع آوری، انسجام بخشی و یکپارچه سازی طرح‌های قرآنی کشور برای اجرا در این مراسم عظیم معنوی تشکیل شده است.
مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور در ادامه گفت: با تشکیل این شورا، یک هم افزایی بین دستگاه‌های مختلف و نهادهایی که در مراسم اربعین حضور دارند و فعالت های قرآن و عترت انجام می‌دهند، صورت خواهد گرفت.
وی افزود: چند سالی است که در مراسم اربعین یک اتفاق بسیار عظیم و وزین به شکل پیاده روی اربعین از نجف به کربلا و حرم مقدس حضرت سید الشهدا (ع) رخ می‌دهد که البته هر سال ابعاد گسترده تری به خود می‌گیرد و خیل عظیمی از مشتاقان حضرت اباعبدالله (ع) از اقصی نقاط جهان و از همه کشورهای اسلامی و حتی غیر اسلامی به سوی این مراسم و حضور در این اجتماع عظیم بشری سرازیر می‌شوند.
محمدی با اشاره به ضرورت بهره مندی از این ظرفیت عظیم در مسائل فرهنگی گفت: از آنجا که بیشترین جمعیت این اجتماع را بعد از عراقی‌ها، ایرانی‌ها تشکیل می‌دهند لذا یکی از اهداف نظام، برنامه ریزی برای حضور مناسب و حداکثری زائرین در این مراسم است.
وی افزود:‌ نمایندگان حقوقی دستگاه‌های مختلف از جمله بعثه مقام معظم رهبری، شورای توسعه فرهنگ قرآنی، سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سه نفر از صاحب نظران قرآنی، اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور و دارالقرآن بسیج در راستای اجماع نظر در انجام فعالیت‌های بهینه، مؤثر و کارآمد در حوزه ارتقای فرهنگ قرآنی زائران مراسم اربعین، در کنار یکدیگر حضور یافته و به فعالیت می‌پردازند.

انتهای پیام /