پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | پاسخگویی به جای مظلوم نمایی

ذره بین فانوس:

پاسخگویی به جای مظلوم نمایی

سرویس سیاسی - رد صلاحیت احتمالی رئیس جمهور، بیستر نوعی استراتژی مظلوم‌نمایی و بازگرداندن رئیس جمهور فعلی به شمایل نامزد سال 92 انتخابات و خروج وی از قواره رئیس دولتی است؛ که پس از 3 سال وعده باید پاسخگوی عملکرد دولتش باشد.

به گزارش گروه سیاسی فانوس 7 ماه پس از اجرای برجام و آشکار شدن دستاورد آن در این مدت، نظرسنجی‌های مختلف از گسترش بی‌اعتمادی مردم نسبت به وعده‌های برجامی طرف غربی حکایت می‌کند.برخی حامیان دولت می‌گویند دولت و روحانی با همین منوال شانس کمی را برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری اردیبهشت 96 دارا هستند. لذا این طیف حامی دولت تلاش می کند با حاشیه‌سازی و دوقطبی‌سازی و دامن زدن به مجادلات غفلت‌آور، ذهن اکثریت را از مطالبه کارنامه و کارآمدی در سال پایانی دولت یازدهم منحرف سازد.
در موضوع توهین طبعاً برخی اعضای دولت، رکورددار بلامنازع تهمت‌پراکنی و اهانت و افترا علیه نوع منتقدان هستند و تعابیری نظیر «بی‌سواد، بی‌شناسنامه،‌ مزدور، کاسب تحریم، به جهنم که دلواپسید، همنوا با صهیونیست‌ها، افراطی، تندرو و...» هنوز از ذهن افکار عمومی فراموش نشده است.

اما درباره احتمال رد صلاحیت می توان تصریح کرد هر چند به تصریح امثال عبداله‌رمضان‌زاده سخنگوی دولت اصلاحات «نقطه ضعف بزرگ روحانی این است که او فاقد کمترین سابقه اجرایی است» اما باید گفت که طرح احتمال رد صلاحیت روحانی، بیشتر نوعی استراتژی مظلوم‌نمایی و بازگرداندن رئیس جمهور فعلی به شمایل نامزد سال 92 انتخابات و خروج وی از قواره رئیس دولتی است که پس از 3 سال وعده باید پاسخگوی عملکرد دولتش باشد.

این در حالی است که مردم توقع دارند اکنون به واسطه برجام، خاصیت و اثر آن را هم در اقتصاد عمومی کشور و معیشت خود و چرخش چرخ تولید ببینند که متاسفانه در بسیاری از موارد نمی‌بینند. بنابراین طبیعی‌ترین توقع از دولت و حامیانش، پاسخگویی است و نه پیشه‌کردن شگردهای نخ‌نمای فرار به جلو و مظلوم‌نمایی و القای توهین‌شدگی و تهدیدشدگی!

لینک سریع

#

تبلیغات