پایگاه اطلاع رسانی فانوس | ۳۲۷ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی استان گلستان پرداخت می‌شود

مدیرکل صنعت و معدن گلستان

۳۲۷ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی استان گلستان پرداخت می‌شود

سرویس استان ها - مدیر کل صنعت معدن و تجارت استان گلستان گفت: امسال پرداخت ۳۲۷ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی استان گلستان مصوب شده است.

به گزارش فانوس، حسینقلی قوانلو در چهل و یکمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گزارشی از روند ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی، اظهار داشت: امسال پرداخت 327 میلیارد تومان به 238 واحد تولیدی مصوب شده که از این میزان 176 واحد در صنعت، 59 واحد در کشاورزی و 3 واحد در دیگر قسمت‌ها فعال هستند.

وی افزود: استان گلستان از جهت معرفی واحدهای تولیدی به بانک‌ها رتبه پنجم کشور و از جهت پرداخت تسهیلات رتبه هفتم کشور را داراست.

استاندار گلستان هم در این جلسه با اشاره به تاثیر عملکرد بانک‌های استان در رونق تولید اظهار کرد: سال 95 اقدامات بانک‌ها در ارائه تسهیلات مثمرثمر بود و در سال‌جاری بانک‌ها باید در راستای افزایش تولید و اشتغال فعال‌تر از سال گذشته عمل کنند.

حسن صادقلو تصریح کرد: دولت شعار خود را در سال جاری و براساس فرمایشات مقام معظم رهبری تدبیر و امید در راستای تولید و اشتغال قرار داده و همه باید همکاری لازم در جهت تحقق این 2 اصل مهم را داشته باشند.

وی افزود: بانک‌ها نباید در مسیر ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی و طرح‌های اشتغال‌زایی دچار افت شوند بلکه باید با جدیت مسیر سال گذشته را ارتقاء دهند.

وی یادآور شد: باید سهم صنعت، کشاورزی و گردشگری در واحدهای مصوب کارگروه تسهیل مشخص شود تا همه افرادی که می‌خواهند در راستای تولید و اشتغال گام بردارند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

استاندار گلستان خاطر نشان کرد: باید برای افرادی که به موقع به بانک‌ها برای تکمیل پرونده و دریافت تسهیلات مراجعه می‌کنند، مشوق‌هایی قائل شد و افرادی که از تکمیل پرونده خودداری می‌کنند را حذف کرد و متقاضیان جدید را اضافه کرد.

صادقلو اشتغال را مسئله اساسی کشور دانست و گفت: در شرایطی که دولت با تنگناهایی مواجه است، بانک‌ها باید با همت مضاعف در جهت حل معضل بیکاری در کنار دولت قرار گیرند.

وی ادامه داد: با توجه به تمرینی که کارگروه تسهیل و بانک‌ها در سال گذشته در جهت تسهیل در فعالیت‌های تولیدکنندگان داشتند، امیدواریم شاهد افزایش پرداخت تسهیلات به متقاضیان از سوی بانک‌ها باشیم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات