پایگاه اطلاع رسانی فانوس | کاهش چشمگیر بازگشت به زندان با اشتغال پایدار زندانیان آزاد شده

رئیس سازمان زندان‌ها مطرح کرد

کاهش چشمگیر بازگشت به زندان با اشتغال پایدار زندانیان آزاد شده

سرویس اجتماعی - اصغر جهانگیر گفت: دستیابی زندانیان آزاد شده به اشتغال پایدار علاوه بر کاهش آسیب‌های اجتماعی، نرخ بازگشت به زندان را به شکل چشم‌گیری کاهش می دهد.

به گزارش فانوس به نقل از تسنیم،با امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان زندان‌ها و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران روند اعطای تسهیلات برای اشتغال زندانیان و خانواده‌های آنان ادامه می‌یابد.

اصغر جهانگیر در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت: سازمان زندان‌ها یک نهاد اجتماعی است که در درجه اول اجرای اقدامات حمایتی را در نظر دارد.

وی با بیان اینکه دستیابی زندانیان آزاد شده به اشتغال پایدار علاوه بر کاهش آسیب‌های اجتماعی، نرخ بازگشت به زندان را به شکل چشم‌گیری کاهش می دهد گفت: اشتغال و حرفه‌آموزی از مهم‌ترین برنامه‌های اصلاحی و تربیتی در زندان‌های کشور است که تلاش می‌کنیم با توسعه اقدامات حمایتی بسترهای لازم را برای بعد از آزادی زندانیان نیز فراهم کنیم.

رئیس سازمان زندان‌ها اشتغال را یکی از ضرورت‌های بازاجتماعی کردن افراد عنوان کرد و گفت: از آنجایی که بیکاری از عمده‌ترین دلایل وقوع جرم در جامعه است که سازمان زندان‌ها نیز با توسعه فعالیت‌های حمایتی بویژه در بخش اشتغال برای زندانیان و خانواده‌های آنان نقش بسزایی در توسعه سلامت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم ایفا می‌کند.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه در ادامه با اشاره به اصل بانکداری اسلامی بیان داشت: قرض الحسنه سنت حسنه ای است که نظام اسلامی ما آن را احیا کرد و در جهان سرمایه‌داری که محصول آن فاصله طبقاتی روزافزون است این سنت یکی از راهکارهای مهم در تحقق شعار حذف فاصله طبقاتی اسلام عزیز است.

جهانگیر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در تسهیلات اعطایی باید شرایط زندانیان نیز درنظر گرفته شود و ضمن اینکه تسهیلات باید طوری باشد که تاثیر گذار بوده و در زمان مناسب در اختیار متقاضی قرار گیرد در دریافت و بازپرداخت نیز شرایط مناسب برای متقاضیان فراهم شود.

مشاور رئیس دستگاه قضا در پایان عنوان کرد: علیرغم تبلیغات سوء رسانه های بیگانه و تلاش آنان برای طرح ادعاهای واهی در زمینه حقوق بشر، سازمان زندان ها یک نهاد حمایتی است که خدمات مختلفی را در راستای حمایت از زندانیان و خانواده های آنان انجام می‌دهد.

در این مراسم مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز ضمن استقبال از طرح اعطای تسهیلات به زندانیان گفت: تجربه موفق قبلی ما را در ادامه این مسیر مصمم‌تر کرده است و امیدواریم با حضور افراد کارآفرین در این عرصه بیشترین بهره از ارائه این تسهیلات برای توسعه اشتغال در کشور فراهم شود.

وی افزود: تمدید این قرارداد مایه افتخار است و خوشحالیم که ما نیز همچون سازمان زندان‌ها در این طرح حمایتی مشارکت می کنیم.

در پایان این مراسم تفاهم نامه همکاری پس از امضا توسط رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور و مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران میان طرفین رد و بدل شد.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات