پایگاه اطلاع رسانی فانوس | تقویت و توسعه مراکز مشاوره و مددکاری ناجا در دستور کارپلیس

منتظرالمهدی اعلام کرد

تقویت و توسعه مراکز مشاوره و مددکاری ناجا در دستور کارپلیس

سرویس اجتماعی - معاون اجتماعی نیروی انتظامی گفت : حوزه مشاوره و مددکاری اجتماعی به صورت مستمر در حال توسعه و تقویت است.

به گزارش فانوس، سردار سعید منتظرالمهدی در کارگاه آموزشی "مشاوره پیش از ازدواج"، با بیان اینکه جامعه سالم در گرو خانواده سالم است، اظهارداشت: حوزه مشاوره و مددکاری اجتماعی، حوزه مقابله با تهدیدات نرم و خنثی سازی تلاش بیگانگان در فروپاشی کانون خانواده‌های ایرانی است.

وی افزود: روانشناسان، مشاوران و مددکاران اجتماعی با طی دوره‌های آموزشی کوتاه مدت در طول سال از آموزش‌های نوین مهارت‌های ارتباطی و فعالیت‌های مرتبط با حوزه روانشناسی، مشاوره و مددکاری اجتماعی برخوردار می‌شوند تا در عمل؛ توفیقات بیشتری به دست آورند.

معاون اجتماعی ناجا ادامه داد: چنانچه افرادی که قصد ازدواج دارند، از مشاوره‌های قبل از ازدواج که در مراکز مشاوره و مددکاری اجتماعی به صورت رایگان انجام می‌شود، استفاده نمایند، آمار طلاق کاهش می‌یابد چراکه تحقیقات نشان داده اغلب طلاق‌ها در سال‌های اولیه زندگی به ویژه پنج سال اول ازدواج اتفاق می‌افند؛ انجام تست‌های شخصیتی قبل ازازدواج بخش اعظمی ازمشکلات پیش رو در ادامه زندگی را حل می‌کند.

سردار منتظرالمهدی با بیان اینکه وظیفه روانشناسان احصاء نقاط مشترک ورفع مشکلات احتمالی است و در واقع تلاش برای وصل است نه فصل، گفت: ارائه مشاوره قبل ازازدواج می‌بایست مبتنی بر علوم آکادمیک تایید شده توسط نظام روانشناسی جامعه ایرانی والبته برگرفته از آموزه‌های دینی والهی باشد.

سخنگوی ناجا درخاتمه گفت: حوزه مشاوره و مددکاری اجتماعی ناجا به صورت مستمر در حال توسعه و تقویت می‌باشد واین قبیل کارگاه‌های آموزشی در این راستا برگزار می‌شود.

منبع: میزان

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات