پایگاه اطلاع رسانی فانوس | یک میلیون و200 هزار نفر به انواع بیماری‌های نادر در کشور مبتلا هستند

میر عامل بنیاد بیماری های نادر:

یک میلیون و200 هزار نفر به انواع بیماری‌های نادر در کشور مبتلا هستند

سرویس اجتماعی - مدیر عامل بیماری‌های نادر گفت: در انجمن بیماری‌های نادر در حدود 150 هزار نفر عضیت داشته و از خدمات رایگان این مرکز بهره می برند.

به گزارش فانوس ، علی داو‌دیان مدیر عامل بیماری‌های نادر در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: بنیاد بیماری‌های نادر ایران در جهت چکا‌پ پرستاران و ارائه دهندگان خدمات پزشکی تفاهم‌نامه‌ای به امضا رسانده است تا سلامت روح و جسم جامعه پزشکی حفظ شده و در دراز مدت دچار بیماری‌های مختلفی نشود.

وی بیان کرد: بنیاد بیماری‌های نادر همه ساله تحت عنوان طرحهای مختلفی از جمله ولایت اقدام به ویزیت رایگان عموم مردم، جامعه پزشکی و اعضای خانه کارگر می‌کند و امسال نیز در دهه مهر‌ورزی از عید قربان تا غدیر اقدام به ویزیت رایگان و پایش سلامتی پرستاران سراسر کشور انجام می‌دهد.

داو‌دیان عنوان کرد:کلیه خدماتی که به وسیله پزشکان بیماری‌های نادر به مردم ارائه می‌شود کاملا رایگان است و در طرح مهر‌ورزی پرستاران و اعضای خانه کارگر می‌توانند از این امکانات به صورت رایگان استفاده کنند و همچنین امسال 18 پزشک در هفته مهرو‌رزی کار ویزیت افراد را بر عهده دارند.

وی تاکید کرد: مرکز کلینیک نادر به صورت شبانه‌روزی خدمات بهداشتی و درمانی به نیازمندان ارائه می‌دهد و تا به امروز 28 نوع بیماری نادر در کشور شناسایی شده که همگی بیماران سرویس رایگان از بنیاد بیماری‌های نادر دریافت می‌کنند.

داو‌دیان اظهار کرد : در حال حاضر 150 هزار نفر بیمار در انجمن بیماری‌های نادر عضو هستند و از امکانات پزشکی این مجموعه به صورت رایگان استفاده می‌کنند و همچنین بر اساس مطالعاتی که به تازگی در کشور انجام شده در حدود یک میلیون و دویست هزار نفر از مردم ایران به بیماری‌های نادر مبتلا هستند.

وی گفت: یکی از مشکلات مهم بیماران نادر تامین هزینه‌های درمانی آنها است زیرا تمامی داروهای آنها وار‌داتی و متاسفانه بیمه‌ها این داروها را تحت پوشش قرا نمی‌دهند و من امیدوارم با مساعدت نمایندگان مجلس، سازمان غذا  و وزارت بهداشت این مسئله به زودی برطرف شود.

منبع: باشگه خبرنگاران جوان

 

لینک سریع

#

تبلیغات