پایگاه اطلاع رسانی فانوس | توسعه شبکه امداد هوایی کشور/خرید بالگرد سخت تر از هواپیما

توسعه شبکه امداد هوایی کشور/خرید بالگرد سخت تر از هواپیما

سرویس اجتماعی - رئیس جمعیت هلال احمر با عنوان این مطلب که توسعه شبکه امداد هوایی در دولت یازدهم اتفاق افتاد، گفت: از ابتدای انقلاب ۱۴ فروند بالگرد امدادی داشتیم که در دو سال اخیر به ۲۴ فروند افزایش یافت.

به گزارش فانوس، دکتر سیدامیرمحسن ضیائی در تشریح اقدامات هلال احمر در دولت یازدهم، اظهارداشت: یکی از نکات مثبتی که در دولت یازدهم شاهد آن بودیم، تکمیل شبکه امداد هوایی کشور بود.

وی افزود: ما از ابتدای انقلاب ۱۴ فروند بالگرد امدادی داشتیم که در دو سال اخیر به ۲۴ فروند افزایش یافت، در واقع ۱۰ فروند به آن اضافه شد و برنامه ریزی شده ظرف یکی دو سال آینده به ازای هر استان یک بالگرد داشته باشیم.

ضیائی ادامه داد: البته تنها بالگرد مهم نیست و باید ظرفیت تعمیراتی آن نیز درست باشد. در حال حاضر همه بالگردهای هلال احمر عملیاتی است و این نیازمند مدیریت خوب بود که خوشبختانه در دولت یازدهم اتفاق افتاد.

وی افزود: یکی دیگر از کارکردهای هلال احمر در دولت یازدهم، کاهش زمان پاسخ در حوادث است. در واقع از زمانی که حادثه اتفاق می افتد تا زمانی که نیروهای امدادی به محل حادثه می رسند هر چه کوتاه تر باشد، میزان تلفات کمتر خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: در چهار سال گذشته این زمان کاهش پیدا کرد و تحقق این مسئله به دلیل نیروهای واکنش سریع بود. نجاتگرها باید ۱۲ مهارت داشته باشند که هر کدام از آنها در یک زمینه است. برخی در سیل، برخی در تصادف و...، نیروهایی تربیت شدند که هر حادثه ای اتفاق بیفتد این توانایی را دارند که در کوتاه ترین زمان امدادرسانی کنند.

وی گفت: تقویت نیروهای امدادی از دیگر نکات مثبت در چهار سال گذشته بوده است. به تیم های ۵۰۰ نفره ۴۰ هزار ساعت آموزش داده شد و این نیروها به صورت ۲۴ ساعته آمادگی امدادرسانی دارند. مسئله دیگر ارتقای کیفیت مدیریت، وصل شدن به شبکه امداد هوایی، تامین شدن ابزار مورد نیاز آنها بود که با همه مشکلات در دولت یازدهم اجرایی شد و از همه مهمتر اینکه برنامه ریزی شده تا پایان امسال تمام شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر به این تیم ها مجهز شوند و از ۵۰۰ نفر به ۳۵۰۰ نفر افزایش پیدا کند. در واقع در هر جایی که پایگاه داریم از این افراد استفاده می شود. البته پیش از اینکه نیروهای مان را افزایش دهیم، هم اکنون نیز جمعیت هلال احمر از سایر دستگاه ها زودتر به حوادث می رسد.

ضیائی با اشاره به آثار تحریم ها بر تجهیز امکنات هلال احمر، تاکید کرد: همه بالگردهای جدید بعد از برجام خریداری شده است. تایید بالگرد از هواپیما سخت تر است، چرا که وسیله دوگانه است و می شود به راحتی تبدیل به سلاح شود. بعد از برجام با شرکت های تولید کننده بالگرد زیادی مثل ایرباس ارتباط داشتیم و پیش از این هم در تعمیرات هم در خرید با مشکل روبه رو بودیم.

منبع: مهر

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات