پایگاه اطلاع رسانی فانوس | قانون کسر سربازی فرزندان ایثاگران باید اجرا شود/ تفاوت فاحش در آمارها

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس در گفتگو با فانوس

قانون کسر سربازی فرزندان ایثاگران باید اجرا شود/ تفاوت فاحش در آمارها

سرویس سیاسی - رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی گفت: قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگر باید اجرا شود.

حجت الاسلام حسن نوروزی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی فانوس اظهار داشت: یکی از اقدامات و طرح های بسیار خوبی که در مجلس شورای اسلامی و با انجام کار کارشناسی دقیق و اصولی صورت پذیرفت، موضوع کسر خدمت فرزندان ذکور ایثارگران، رزمندگان، جانبازان و آزادگان است.

وی افزود: بر اساس قانون برنامه توسعه ششم به ازای هر یک ماه حضور در جبهه های حق علیه باطل و یا یک ماه اسارت در زندان های رژیم بعث عراق، فرزندان ذکور ایثارگران یک ماه کسر خدمت دریافت خواهند کرد.

نماینده مردم رباط کریم در خانه ملت تصریح کرد: این اقدام کوچک ترین کاری بود که می توانستیم برای خانواده معظم ایثارگران انجام دهیم و پیش از این به ازای هر سه ماه حضور در جبهه و یا سه ماه اسارت، یک ماه از خدمت این افراد کم می شد.

نوروزی گفت: قانون فوق تاکنون از سوی ستاد کل نیروهای مسلح اجرا نشده و این ستاد نظراتی درباره قانون فوق مطرح کرده است.

وی بیان داشت: به دلیل اجرا نشدن مصوبه مجلس، فراکسیون ایثارگران جلسه ای فوری با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار و در طی آن گزارشی درباره دلایل اجرا نشدن مصوبه فوق مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس افزود: آقای لاریجانی قول دادند تا موضوع فوق را با سردار باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح مطرح و تمام تلاش خود را برای اجرای مصوبه قانونی مجلس انجام دهند.

نوروزی اظهار داشت: قانون را باید در کشور اجرا کنیم و موضوع کسر خدمت فرزندان ایثارگران نیز قانونی است که باید اجرایی شود.

وی در پایان گفتگو با فانوس بیان داشت: یک بار ستاد کل نیروهای مسلح اعلام می کند که بر اساس قانون فوق حدود 200 هزار نفر از خدمت مقدس سربازی معاف می شوند و بار دیگر می گویند پنج میلیون نفر معاف خواهند شد. این آمارها تفاوت های فاحش دارند و نمی توان بدون دسترسی به آمار صحیح برای آینده تصمیم گیری درست و منطقی داشته باشیم.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات