پایگاه اطلاع رسانی فانوس | شناسایی کانون منشا بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام خمینی(ره) به تهران

در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

شناسایی کانون منشا بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام خمینی(ره) به تهران

سرویس اجتماعی - مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان تهران از کاهش ۳۰ درصدی بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام خمینی(ره) به تهران خبر داد.

به گزارش فانوس، ناصر مهردادی ظهر چهارشنبه در حاشیه افتتاح طرح های هفته دولت در بخش فشافویه در جمع خبرنگاران در خصوص کانون بوهای نامطبوع مسیر فرودگاه امام خمینی(ره) به تهران گفت: تعداد ۲۴ کانون بوی نامطبوع در مسیر فرودگاه امام خمینی(ره) به تهران شناسایی شده است و با نشست هایی که با عوامل ایجاد این بوها برگزار شد، مشکلات بسیاری از این کانون ها رفع شد.

وی افزود: این کانون ها به ۳ دسته فاضلاب شهری، دامداری ها . پسماندها بودند که همه آن ها پیگیری شده است و اکنون با پیگیری های صورت گرفته ۳۰ درصد بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام خمینی(ره) به تهران کاهش پیدا کرده است.

مدیرکل محیط زیست استان تهران اضافه کرد: برای کانون های دیگر که منشاء ۷۰ درصد بو هستند نیز هشدارهایی داده شده و در برخورد با عوامل بو تعارف نداریم، بخشی از این بوها به رباط کریم بر می گردد، که پیگیری هایی انجام شده است.

وی اظهار داشت: ۲۰ درصد این بوها مربوط به دامداری های این مسیر بود که در این خصوص ۲ دامداری عمده شناسایی شد، در یکی از آن ها امروز تصفیه  فاضلاب راه اندازی شده و در دامداری دیگر نیز در دست اقدام و راه اندازی تصفیه خانه هستیم.

منبع: مهر

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات