پایگاه اطلاع رسانی فانوس | بازگشت سفید بالک ها به شهر/ برای کنترل مگس ها، دشمن های طبیعی را وارد عرصه کنیم

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت و گوی اختصاصی با فانوس

بازگشت سفید بالک ها به شهر/ برای کنترل مگس ها، دشمن های طبیعی را وارد عرصه کنیم

سرویس اجتماعی - عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: برای کنترل سفید بالک ها، باید دشمنان طبیعی این حشرات وارد عرصه شوند.

شمس الله شریعت نژاد در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار گروه اجتماعی فانوس، اظهار داشت: 2 عامل اصلی هجوم سفید بالک ها در سطح شهر، گرما و درخت توت هستند که برای کنترل آنها، باید دشمنان طبیعی این حشرات را وارد عرصه کنیم.

وی با بیان اینکه سازمان محیط زیست در حال تحقیق و تفحص در این زمینه است، افزود: با گذشت 4 ساله این معضل، هنوز دستگاه های اجرایی در کنترل این پدیده ناموفق بوده اند و تنها در زمستان، شهروندان از هجوم این حشرات نفسی آسوده می کشند.

شریعت نژاد ادامه داد: بسیار تاسف بار است که با پدید آمدن معضلات، برای حلشان باید منتظر عوامل خنثی کننده طبیعی مانند تغییر آب و هوا و فصل باشیم چرا که این امر نشان می دهد که تمامی وعده ها از سوی مسئولان شعار بوده و نمی توان به درایت دستگاه های اجرایی امیدور بود.

عضو کمیسیون کشاورزی تاکید کرد: کمبود بودجه و نبود عزم و اراده جدی در میان دستگاه های اجرایی به مشکلات زیست محیطی دامن زده است به طوریکه امروزه شاهد افزایش معظل در این حوزه هستیم.

انتهای پیام/

 

لینک سریع

#

تبلیغات