پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | دی میستورا: نگارش قانون اساسی سوریه مربوط به مردم این کشور است

دی میستورا: نگارش قانون اساسی سوریه مربوط به مردم این کشور است

سرویس بین الملل - نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه اعلام کرد که نگارش قانون اساسی سوریه مربوط به مردم این کشور است و احتمالا دور بعدی مذاکرات در ماه ژوئن آغاز خواهد شد.

به گزارش فانوس به نقل از سانا، «استفان دی میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه پس از دیدار با هیأت سوریه در ژنو نشست کارشناسان در ژنو را در روند حل سیاسی بحران سوریه موثر دانست.

وی در ادامه تصریح کرد: نگارش قانون اساسی سوریه مربوط به مردم این کشور است و ما در جریان نشست هایی همچون نشست ژنو به دنبال نگارش قانون اساسی جدید برای سوریه نیستیم ولی درصدد هستیم که این اقدام بر اساس قطعنامه ۲۲۵۴ انجام شود.

دی میستورا بیان داشت: دور ششم مذاکرات سوریه در ژنو را به اتمام رساندیم و معتقدیم که در آن موفق بودیم. احتمالا دور بعدی مذاکرات در ژوئن (خرداد) آغاز می شود.

پیشتر نیز بشار الجعفری رئیس هیأت سوریه در این نشست تصریح کرد: توافق آستانه درباره مناطق کاهش تنش، مربوط به مناطق معین است نه همه اراضی سوریه. این توافق فقط به چهار منطقه متعلق است و منتظر هستیم تا در دیدار با متحدان روسی و ایرانی خود درباره مکانیسم های اجرایی آن رایزنی کنیم.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات