پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | ماتیس: ترامپ دستور تشکیل فوری ائتلاف جدید ضد داعش داده است

ماتیس: ترامپ دستور تشکیل فوری ائتلاف جدید ضد داعش داده است

سرویس بین الملل - وزیر دفاع آمریکا گفت رئیس جمهور این کشور دستور داده است تا بر ائتلاف ضد داعش قبلی تجدید نظر شود و فورا کمپینی بر علیه داعش تشکیل شود.

به گزارش فانوس به نقل از اسپوتنیک، «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا گفت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا دستور داده است تا فورا کمپینی علیه داعش تشکیل شود.

ماتیس گفت: ترامپ به وزارت دفاع دستور داده بود تا همه بخشهای وزارت دفاع بر مسئله ائتلاف ضد داعش تجدید نظر کنند، و اکنون دستور داده است تا فورا یک کمپین ضد داعش ایجاد شود.

وی افزود: ما بیش از ۵۵ درصد سرزمین های داعش را گرفته ایم و بیش از ۴ میلیون نفر را آزاد کرده ایم و داعشی ها حتی یک اینچ از سرزمین هایشان را پس نگرفته اند. هدف ما این بوده است که کمترین تلفات را در میان غیرنظامیان داشته ایم.  

وزیر دفاع آمریکا با بیان اینکه هم‌ اکنون عملیات‌هایی ضد داعش در لیبی در حال انجام شدن است، از اتمام عملیات نیروهای آمریکایی در این قاره خبر داد.

 ماتیس تصریح کرد ائتلاف ضد داعش  و کاخ سفید از نیروهای دموکراتیک سوریه در شمال سوریه را از دست داعش آزاد کردند، حمایت کرده  و در عملیات آزادسازی شهر «رقه» پایتخت داعش نیز شرکت خواهند کرد.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات