پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | تظاهرات «روز خشم» در غزه و کرانه باختری/حمله صهیونیستها به جوانان

با هدف حمایت از اعتصاب غذای اسرای فلسطینی صورت گرفت

تظاهرات «روز خشم» در غزه و کرانه باختری/حمله صهیونیستها به جوانان

سرویس بین الملل - مناطق مرزی نوار غزه و استان های مختلف کرانه باختری صحنه تظاهرات و درگیری فلسطینیان با اشغالگران اسرائیل است و فلسطینی‌ها امروز در روز خشم در بیش از ۴۰ نقطه با نظامیان صهیونیست درگیر شدند.

به گزارش فانوس به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، فلسطینیان امروز جمعه تظاهرات گسترده ای را در حمایت از اسرای فلسطینی که دست به اعتصاب غذای سراسری زده اند، برگزار کردند.

در همین راستا، مناطق مرزی نوار غزه و استانهای مختلف کرانه باختری صحنه تظاهرات و درگیری فلسطینیان با اشغالگران صهیونیست است و فلسطینی‌ها امروز جمعه در روز خشم در بیش از ۴۰ نقطه غزه و کرانه باختری با نظامیان صهیونیست درگیر شدند.

طبق اعلام هلال احمر فلسطین تاکنون در جریان درگیری ها در کرانه باختری، ۳۲ فلسطینی و در نوار غزه نیز ۸ فلسطینی زخمی شده اند. همچنین صهیونیست ها ۶ فلسطینی را در بیت لحم ربودند و خودروهای اورژانس را در نزدیکی مقبره الشرقیه واقع شمال نوار غزه هدف تیراندازی قرار دادند؛ درگیری ها هنوز ادامه دارد و هر لحظه ممکن است شمار مجروحان افزایش یابد.

این تظاهرات در پی درخواست شاخه‌های نظامی گروههای فلسطینی در حمایت از اسرا و با تاکید بر لزوم پایان محاصره غزه برگزار شد.

گفتنی است حدود هزار و۵۰۰ اسیر فلسطینی از ۱۷ آوریل در اعتراض به شرایط بد خود در زندان های رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زده اند. مروان البرغوثی عضو کمیته مرکزی جنبش فتح که به ۵ بار حبس ابد محکوم شده است در این اعتصاب غذا مشارکت دارد.

لینک سریع

#

تبلیغات