پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | رد پای بهار پربارش بر دشت های خشک شده استان مرکزی +عکس

رد پای بهار پربارش بر دشت های خشک شده استان مرکزی +عکس

سرویس دانستنی ها - بهار پربارش امسال دشت های خشک و تفتیده استان مرکزی در بخش فراهان اراک را بعد از سال ها سرسبز و پر آب کرد.

به گزارش خبرنگار گردشگری فانوس، باران های امسال بعد از چند سال خشکسالی دوباره سرسبزی حیات و زندگی را به دشت ها و زمین های منطقه فراهان اراک برگردانده است.

گزارش تصویری زیر از سد پرآب شده روستای گازران و دشت های سرسبز و پر از شقایق های وحشی  این منطقه است که چند سالی بود خاطره بهاری شدن را از یاد برده بودند.

دشت های شقایق

سال ها بود که اهالی منطقه فراهان اراک ردی از شقایق های وحشی دشت های اطراف روستاها نمی دیدند اما امسال کافی است چند قدمی کنار جوی ها قدم بزنی تاخود را در میان دشت شقایق وحشی ببینی.

 

 

کرفس کوهی

کرفس کوهی سبزی با خاصیت و مفیدی است که در دامنه کوه ها و میان دشت های سرسبز اراک می روید. این گیاه خوش بو و خوش طعم هم بعد  از سال ها دوباره سر از این خاک بر آورده است.

زنده شدن سد گازران

سد گازران که آب روستاهای استوف، گازران ، قلعه نو ،  شهر خنداب و ده نو را در دو مسیر تامین می کند، هم امسال به مدد باران های پربرکت از آب لبریز شده است. برگشت آب به رودها و رودخانه ها دشت های خشک را سرسبز کرده است.

 

قنات چند هزار ساله روستای جاورسیان

قنات چند هزار ساله روستای جاورسیان هم که آبی گوارا و بکر دارد ، امسال احیا شده و چند برابر سال های قبل آب تصفیه شده با سیستم قدیمی و سنتی دارد.

 

به بار نشستن درخت میوه های کمیاب

این تصویر هم از درخت سیبی خاص و خوش مزه است که به مدد باران و آب و هوای خوب امسال، چند برابر همیشه بار داده است. این نوع سیب کمیاب از زمان قوزه بستن میوه بر درخت رنگی سرخ و اشتها برانگیز دارد. از همین اندازه که در تصویر دیده می شود هم خوردنی و خوشمزه است تا وقتی که درشت و آبدار شود. طعم این سیب به ترشی می زند.

انتهای پیام /