پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | آزادسازی 7 روستا و منطقه در شرق حلب توسط ارتش سوریه

آزادسازی 7 روستا و منطقه در شرق حلب توسط ارتش سوریه

سرویس بین الملل - آزادسازی 7 روستا و منطقه در شرق حلب توسط ارتشنیروهای سوری و مقاومت از روز گذشته و در جریان عملیات خود در شرق حلب موفق شدند روستاهای «جراح کبیر، الدروبیة، القواص، الحمرا، علیة البوکمال و مناطق مقالع العطیرة و مقالع تل حسان» را آزاد کنند.

به گزارش فانوس به نقل از  فارس،ارتش سوریه و نیروهای مقاومت امروز جمعه در ریف شرقی استان حلب مجددا با عناصر داعش درگیر شدند.

وبگاه خبری «المصدر» گزارش داد که ارتش سوریه در جریان عملیات امروز خود موفق شده است شهرکهای «القواص و الحمرا» در محور جنوبی فرودگاه نظامی «الجراح» را آزاد کند.

نیروهای سوری همچنین روز گذشته روستاهای «جراح کبیر و الدروبیة» واقع در اطراف فرودگاه الجراح را از عناصر تروریستی داعش پس گرفتند.

نیروهای سوری در جریان عملیات خود در این قسمت از حلب توانستند روستای «علیة البوکمال و مناطق مقالع العطیرة و مقالع تل حسان» را آزاد کنند.

ارتش سوریه در واقع قصد دارد پس از آزادسازی شهرک «مسکنه» که مهمترین پایگاه داعش در ریف حلب است، خود را به مرزهای اداری استان رقه برساند.

ارتش سوریه 22 اردیبهشت ماه جاری فرودگاه نظامی الجراح را به همراه روستاهای اطراف آن آزاد کرد.

ارتش سوریه اواخر اسفندماه سال گذشته موفق شده بود فرودگاه الجراح را از داعش پس بگیرد.

عناصر داعش فقط طی چند روز بعد از آزادسازی، مجددا آن را اشغال کردند.

فرودگاه الجراح در 85 کیلومتری شرق شهر حلب، 25 کیلومتری جنوب شهر منبج، 20 کیلومتری شهر مسکنه و 10 کیلومتری شهر مهم دیرحافر واقع شده و با شهرک راهبردی الخفسه در شرق استان حلب تنها 8 کیلومتر فاصله دارد. مساحت کل آن 20 هکتار است.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات