پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | باج‎گیری آمریکا از کشورهای عربی با کلید واژه ایران هراسی

باج‎گیری آمریکا از کشورهای عربی با کلید واژه ایران هراسی

سرویس بین الملل - خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت: آمریکا تفاهم‌نامه‌ای در راستای همکاری‌های دفاعی با امارات امضا کرده‌ که به موجب آن می‎تواند به این کشور نیروی نظامی اعزام کند.

به گزارش فانوس،خبرگزاری رویترز در مطلبی نوشت: آمریکا تفاهم‌نامه‌ای در راستای همکاری‌های دفاعی با امارات امضا کرده‌ و این کشور نیز مانند عربستان، ایران را به عنوان یک دشمن استراتژیک می‌داند.

 

در این مطلب آمده است: کشورهای عرب حوزه خلیج فارس امید دارند که دولت ترامپ اقدامات ایران در حمایت از دولت سوریه، عراق، یمن، لبنان، شیعیان بحرین و شرق عربستان را مورد بررسی قرار دهد.

 

«شان اسپایسر» سخنگوی کاخ سفید روز 16 می ضمن اعلام این توافق گفت: رئیس جمهور امیدوار است تا با همکاری دوجانبه نزدیک‌تر با امارات، تنش‌های موجود در منطقه را حل کند.

 

رویترز نوشت: توافق جدید به واشنگتن اجازه اعزام نیرو و تجهیزات بیشتر به خلیج فارس را می‌دهد این در حالی است که آمریکا پیش از این نیز توافقی به ارزش 100 میلیارد دلار در راستای فروش سلاح  را با عربستان سعودی امضا کره است.

 

بعد از روی کار آمدن در کاخ سفید، ترامپ همکاری با امارات را در جنگ یمن افزایش داده و از ائتلاف عربستان نیز در این جنگ اعلام حمایت کرده است.

 

 

انتهای پیام/ 

لینک سریع

#

تبلیغات