پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | مُدل جدایی منشا جزو خاطرات بد من است/پیشنهاد مالی ما را قبول نکرد

جلالی

مُدل جدایی منشا جزو خاطرات بد من است/پیشنهاد مالی ما را قبول نکرد

سرویس ورزشی - سرمربی تیم فوتبال پیکان با بیان این که مدل جدایی گادوین منشا از این تیم به خاطرات بدش از فوتبال تبدیل شده است، گفت: در نیم فصل بود که فهمیدیم منشا از پیکان رفتنی است.

به گزارش فانوس، مجید جلالی در گفت وگو با مهر، از جدایی گادوین منشا از تیم پیکان صحبت و تاکید کرد که این تیم به دنبال طراحی یک مدل بازی در غیاب این مهاجم تاثیرگذار است. سرمربی پیکان همچنین خاطرنشان کرد که در نیم فصل پیشنهاد ۶۰۰ هزار دلاری به منشا شده بود و باشگاه از همان موقع می دانست که این بازیکن در پیکان ماندنی نیست. مشروح گفتگوی خبرنگار مهر با جلالی بعد از تمدید قراردادش با پیکان در زیر می آید:

* خبرگزاری مهر - شما چند روز پیش قراردادتان را با باشگاه پیکان تمدید کردید. اهداف ترسیم شده پیکان برای فصل آینده چیست؟

- مجید جلالی: هدف ما سال گذشته این بود که در لیگ برتر بمانیم و به ثبات برسیم و در دومین سال، در نیمه بالای جدول قرار بگیریم. باوجود اینکه هدفمان در فصل گذشته ماندن در لیگ بود، جزو ۶ تیم برتر قرار گرفتیم. امیدواریم این فصل هم جلوتر از اهدافمان حرکت کنیم.

* در صحبت های محمود شیعی مدیرعامل باشگاه حرف از برنامه سه ساله و قهرمانی پیکان در پایان سه سال بود. آیا امکان رسیدن به این هدف وجود دارد؟

- از همان سال گذشته که قرار شد در پیکان کارم را شروع کنم، در حضور مدیرعامل باشگاه ایران خودرو صحبت برنامه سه ساله بود. حتی مدیرعامل شرکت هم روی برنامه سه ساله تاکید داشت. امیدوارم در سال سوم هم بتوانیم برای مکان های بالای جدول رقابت کنیم.

* تغییرات در تیم پیکان برای فصل آینده چقدر خواهد بود؟

- ما قالب اصلی تیممان را حفظ می کنیم. شاید پنج، شش بازیکن برای ترمیم تیم بگیریم و یکی دو بازیکن خارجی هم در فهرست خریدها باشند. در مجموع ۷۰ درصد تیم سال قبل را حفظ می کنیم. بازیکنان ما بخصوص جوانها خوب کار کرده اند.

* تیم پیکان سال گذشته به گادوین منشا متکی بود. قبول دارید در غیاب او ممکن است پیکان به مشکل بخورد؟

- نمی توانیم منکر تاثیرگذاری گادوین منشا باشیم ولی در بعضی از مسابقات فصل گذشته هم بدون منشا بازی کردیم. تلاش ما این است از طریق طراحی مدل بازی، روی این موضوع کار کنیم.

* بودجه باشگاه پیکان اجازه خرید بازیکنان خارجی جدید و گرانقیمت را به شما می دهد؟

- بودجه پیکان کاملا متوسط است. سطح خرید ما همانی است که فصل قبل بوده. ما گادوین منشا را با ۱۱۰ هزار دلار به خدمت گرفتیم و اگر امسال هم بازیکنی در این حد و حدود پیدا کنیم، جذب خواهیم کرد. باشگاه پیکان سیاستی برای هزینه های بالا و ریخت و پاشهایی که قبلا وجود داشته است، ندارد. برای همین حتی برنامه جامعی را برای تیم های پایه پیکان به باشگاه داده ایم تا ان شاءالله پیکان در سال های آینده یک تولید کننده بازیکن باشد.

* آیا با جدایی گادوین منشا کنار آمده اید؟

- مدل رفتن گادوین منشا به خاطرات بد من در فوتبال اضافه شد. اینکه منشا به تیم دیگری می رفت، کاملا عادی و طبیعی بود چون قراردادش یکساله بود ولی توقع نداشتم با این مدل، از پیکان جدا شود. این آزاردهنده است. در هر صورت با این موضوع که یک بازیکن خوب خارجی کشف می کنیم ولی نمی توانیم از آن بهره مند شویم، کنار آمده ام.

* چه زمانی از جدایی منشا مطمئن شدید؟

- نیم فصل بود که به این نتیجه رسیدیم که منشا در پیکان نمی ماند. ما از منشا خواستیم قراردادش را تمدید کند که قبول نکرد. قرارداد اولیه منشا با پیکان ۱۱۰ هزار دلار بود و ما پیشنهاد ۲۰۰ هزاردلاری را در نیم فصل به او دادیم که قبول نکرد. همان موقع می شنیدیم که منشا پیشنهاد ۶۰۰ هزار دلاری دارد. آن موقع فهمیدیم که منشا دیگر برای ما نیست.

* این موضوع در عملکرد منشا هم تاثیرگذار بود؟

- بله، در شروع نیم فصل دوم این بازیکن در سه، چهار مسابقه تمرکز نداشت ولی به تدریج با او صحبت کردم و عملکردش بهتر و بهتر شد.

* در یک بازی هم منشا را مخصوصا نیمکت نشین کردید که بی ارتباط با موضوع پیشنهادات نبود.

- بله، همان زمان او را نیمکت نشین کردم. منشا زیر فشار بود و تمرکز نداشت ولی از  همه مهمتر این بود که فوق العاده رو به پیشرفت بود و تمرین به تمرین سعی می کردم پیشرفتش را نشان بدهد. باشگاه پیکان هم این فضای پیشرفت را در اختیار منشا قرار داده بود.

منبع: مهر

انتهای پیام/

 

لینک سریع

#

تبلیغات