پایگاه اطلاع رسانی فانوس | امروز کسی فکر نمی‌کرد مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر (ع) جهانی شود

حجت‌الاسلام صدیقی در افتتاح کارگاه‌های دوخت لباس شیرخوارگان حسینی:

امروز کسی فکر نمی‌کرد مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر (ع) جهانی شود

سرویس فرهنگی و هنری - امام جمعه موقت تهران گفت: امروز کسی فکر نمی‌کرد مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) جهانی شود و آمریکا و آفریقا را نیز دربر گیرد.

به گزارش فانوس به نقل از فارس، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در مراسم افتتاح کارگاه‌های دوخت لباس شیرخوارگان حسینی در 70 نقطه ایران که (عصر دوشنبه) 18 اردیبهشت در حسینه نورالبکاء برگزار شد، گفت: ما در روز ولادت حضرت علی اکبر (ع)‌ مهمان ایشان هستیم ولی حضرت علی اصغر (ع) از ما پذیرایی می‌کند

وی اظهار داشت: خداوند بنا دارد جهان را از شرک، کفر، فساد، ناامنی، بی‌دینی، جنگ قساوت و بی‌رحمی نجات دهد و رسالت انبیا نیز همگی برهمین است که طاغوت و بت‌هایی که بشر را گرفتار کرده است را کنار بزنند.

امام جمعه موقت تهران ابراز داشت: انبیا الهی کشته‌های بسیاری برای رهایی بشر از زنجیر کفر و استکبار داشته‌اند و اگر حقانیت و اعجاز قرآن کریم و پیامبر اکرم (ص) را نداشتیم امروز هیچ دلیلی نمی‌توانستیم بر حقانیت حضرت علی اصغر (ع) داشته باشیم.

وی عنوان کرد: تنها سندی که نشان می‌دهد حضرت عیسی، موسی، ابراهیم، نوح علیهم السلام انبیا و سفرای الهی بوده‌اند قرآن کریم است؛ در قرآن کریم ادیان گذشته تأیید شده و یک جریانی از حضرت آدم (ع) شروع شده و حضرت خاتم آن را مستحکم کرده است و حاصل 23 سال زحمت پیامبر اکرم (ص) در واقعه غدیر بود و امام حسین (ع) یک چشمه جوشانی است که تا قیامت موحدان را با توحید ناب آشنا می‌کند.

صدیقی گفت:‌ روز عاشورا نکته عطفی در تاریخ عالم است این روز، روز تجلی حق بود. این حرکت و نهضت در دایره بنی‌هاشم بود. اول شهید از منظومه بنی‌هاشم، حضرت علی‌اکبر (ع) بود و خاتم آن علی‌اصغر (ع) بود.

امام جمعه موقت تهران افزود: خاتم یعنی همه و انقلاب اسلامی ما نیز زنده شده علی‌اصغر و امام حسین (ع) است. مدعیان روشنفکر قبل از انقلاب خواندن روضه را مسخره می‌کردند اما امام خمینی (ره) خود و انقلاب را زیر پرچم سیدالشهدا آورد.

صدیقی ادامه داد: در انبیا،‌ خاتم حضرت رسول (ص) و در اوصیا حضرت مهدی خاتم اوصیا و در شهدا حضرت علی‌اصغر (ع) خاتم و همه کاره است. این قطب و مغناطیس چون در قالب طفل نمود پیدا کرد ضعیف‌نواز است و خداوند خاصیتی به او داده که اگر از همه جا رانده شدیم به سراغ او برویم.

وی افزود: از یکی از بزرگان اهل باطن پرسیدند مقام حضرت ابوالفضل (ع) بالاتر است یا مقام حضرت عیسی یا حضرت موسی (ع) که این فرد در پاسخ گفت؛ یک نکته برای کسی پنهان نیست که گره‌هایی که به دست حضرت ابوالفضل (ع) باز شده به دست احدی باز نشده و امروز خداوند می‌خواهد فتوحات اسلام به دست مظلوم‌ترین فرد عالم یعنی حضرت علی اصغر (ع) انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز کسی فکر نمی‌کرد مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) جهانی شود و آمریکا و آفریقا را نیز دربر گیرد. بعد اینکه مادران فرزندان‌شان را در مراسم شیرخوارگان حسینی به عنوان سربازان حضرت ولی‌عصر (عج) نذر یاری ایشان می‌کنند پیام بسیار گیرایی دارد.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات