پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | یوزهای ایرانی در هوس خوردن پنیر سوئیسی

ملی‌پوشان ساحلی به یک‌چهارم نهایی جام جهانی رسیدند

یوزهای ایرانی در هوس خوردن پنیر سوئیسی

سرویس ورزشی - کمتر کسی تصور می‌کرد سومین بازی تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان در رقابت‌های جام جهانی باهاما تبدیل به بازی مرگ و زندگی شود؛ ملی‌پوشان کشورمان در شرایطی بامداد روز گذشته به مصاف نیجریه رفتند که کارشناسان بخت پیروزی را به آنها داده بودند، ولی سه بار پیشتازی در نتیجه، هرگز تضمینی برای از پادرآوردن رقیب آفریقایی نبود.

به گزارش فانوس، ایرانی‌ها در این بازی سه بار یک گل از نیجریه پیش افتادند، ولی هر سه بار گل مساوی را خوردند؛ اتفاق مهم‌تر در ١٢ دقیقه سوم رقم خورد؛ جایی که نیجریه برای اولین‌بار در این بازی پیش افتاد و گل چهارم را وارد دروازه ایران کرد. با ٤ بر ٣ شدن بازی، حذف ایران مسجل بود، ولی تجربه بالای شاگردان میرشمسی به کمکشان آمد و در نهایت کار به تساوی ٤-٤ رسید. تا همین لحظه هم خیال ملی‌پوشان ایران برای صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی راحت نبود؛ چون آنها باید ضربات کشنده پنالتی را می‌زدند تا تکلیف مشخص شود. از آنجا که هر دو تیم به ایتالیا باخته و مکزیک را برده بودند، برنده می‌توانست به راحتی جواز صعود به مرحله حذفی این رقابت‌ها را بگیرد و به همین خاطر نیجریه، تیمی که تصور می‌شد برابر ایران کار سختی داشته باشد، با جان و دل بازی کرد. البته از بخت خوش، ایران در ضربات پنالتی با نتیجه ٢ بر یک به برتری رسید تا در مجموع با چهار امتیاز، پشت سر ایتالیای ٩ امتیازی، به‌عنوان تیم دوم گروه B به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کند. «بازی مقابل نیجریه بسیار سخت، نفس‌گیر و بازی این تیم کاملا فیزیکی و جنگنده بود. با اینکه بازی بسیار نزدیک دنبال شد، اما از اینکه در نهایت پیروز میدان شدیم، خوشحالیم».

این بخشی از صحبت‌های پیمان حسینی، سنگربان تیم ملی کشورمان بعد از بازی با نیجریه بود که به‌خوبی نشان از حساسیت این دیدار داشت. حسینی با اشاره به اینکه شکست ٥ بر ٤ ایران مقابل ایتالیا حساسیت تقابل با نیجریه را بیشتر کرده بود، گفت: «باخت ما مقابل ایتالیا باعث شد بازی مقابل نیجریه بسیار حساس باشد؛ چراکه با از‌دست‌دادن امتیاز از سوی ما نیجریه شانس صعود داشت و این تیم با همه توان مقابل ما حاضر شد. به‌هرحال اکنون به جمع هشت تیم پایانی جام جهانی صعود کردیم و باید تمرکز خود را روی بازی یک‌چهارم نهایی بگذاریم».

سومین صعود پی‌درپی

ایران که برای هفتمین‌بار است که طعم حضور در جام جهانی را می‌چشد، فعلا برای سومین بار پیاپی توانسته جواز صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی را بگیرد. ملی‌پوشان کشورمان در دو بار قبلی در جام جهانی، در همین مرحله از رقابت‌ها، یعنی مرحله یک‌چهارم نهایی از گردونه رقابت‌ها کنار رفته‌اند و علاقه‌ای ندارند تا این اتفاق برای سومین بار هم برایشان تکرار شود.

تیم ملی کشورمان حالا باید بامداد روز جمعه به مصاف سوئیس، تیم اول گروه A برود و رقابت دشواری برای رسیدن به نیمه‌نهایی برگزار کند. سوئیسی‌ها هم در جدالی که برایشان بسیار اهمیت داشت توانستند در ضربات پنالتی از سد سنگال بگذرند تا خودشان صدرنشین شوند و از تقابل با ایتالیا بگریزند. حالا این تیم اروپایی به پشتوانه فوق‌ستاره‌اش یعنی دژان استانکوویچ، امید زیادی دارد که بتواند از سد ایران بگذرد؛ هرچند به نظر می‌رسد ملی‌پوشان کشورمان این‌بار انگیزه زیادی برای رفتن به نیمه‌نهایی دارند. پیمان حسینی در این مورد به سایت فدراسیون فوتبال می‌گوید: «در مرحله بعدی که بازی‌ها به صورت حذفی دنبال می‌شود، به مصاف سوئیس خواهیم رفت و بدون شک کار آسانی پیش‌ِرو نداریم. در واقع نتیجه این بازی تکلیف ماندن یا نماندن ما  را در رقابت‌های جام جهانی مشخص می‌کند و امیدوارم با تلاش و تمرکز کادر فنی و بازیکنان، این بازی حساس را هم با پیروزی پشت سر بگذاریم. به‌هرحال می‌دانیم که سوئیس تیمی باتجربه است و فوتبال ساحلی را بسیار خوب بلد است. این تیم مربی بسیار حرفه‌ای و کاربلدی دارد و بازیکنان با‌تجربه‌ای در تیم ملی سوئیس حضور دارند؛ به‌خصوص استانکوویچ، شماره ١٠ این تیم که همواره عملکرد بسیار خوبی در زمین مسابقه ارائه کرده است. البته ما هم بازیکنان بزرگی داریم و تیم یکدست و خوبی هستیم. امیدوارم مقابل سوئیس بازی روان‌تری ارائه کنیم و همه تلاش خود را برای رسیدن به هدف‌مان، یعنی قرار‌گرفتن در جمع چهار تیم برتر جام جهانی و پس از آن کسب مدال خوش‌رنگ جهانی به کار خواهیم گرفت».

سوئیس کم‌تجربه ولی زهردار

سوئیس، رقیب بعدی تیم ملی کشورمان در جام جهانی فوتبال ساحلی، تجربه کمتری در این رقابت‌ها دارد؛ اگر ایرانی‌ها برای هفتمین‌بار است که در جام جهانی به میدان می‌روند، ولی سوئیسی‌ها تازه چهارمین جامشان را تجربه می‌کنند. با‌این‌حال نتایجی که آنها در این رقابت‌ها گرفته‌اند، نشان می‌دهد در مقایسه با ایران، تیم به مراتب زهردارتری هستند. برای مشخص‌شدن این موضوع فقط کافی است اشاره شود که آنها در همین مدت کم حضورشان در جام‌های جهانی یک‌بار در سال ٢٠٠٩ تا فینال هم پیش رفته‌اند. البته با نمایشی که ملی‌پوشان کشورمان مقابل ایتالیا داشتند، می‌توان امیدوار بود که با اندکی تمرکز، شاگردان میرشمسی از سد این رقیب سرسخت گذشته و برای اولین‌بار در تاریخ، به مرحله نیمه‌نهایی جام جهانی برسند.

منبع: شرق

/انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات