پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | محمد بن سلمان:‌ برای مقابله با ایران منتظر جنگ در داخل عربستان نخواهیم ماند

محمد بن سلمان:‌ برای مقابله با ایران منتظر جنگ در داخل عربستان نخواهیم ماند

سرویس بین الملل - جانشین ولی‌عهد عربستان با متهم کردن ایران به تلاش برای نفوذ در جهان اسلام، گفت که عربستان ترجیح می‌دهد در خارج از خاک خود علیه ایران وارد عمل شود.

به گزارش فانوس به نقل از فارس، وزیر دفاع عربستان سعودی ایران را به تلاش برای اشغال جهان اسلام متهم کرد.

 

 

محمد بن سلمان در گفت‌وگوی ویژه با تلویزیون عربستان سعودی مدعی شد که ایران قصد دارد در جهان اسلام نفوذ کند.

 

 

وی با بیان اینکه بین ریاض و تهران هیچ نقطه اشتراکی وجود دارد، مدعی شد که «نظام ایران بر اساس تفکر افراطی شکل کرده است، چگونه می‌توان با چنین کشوری به تفاهم رسید؟».

 

 

اتهام ایران به افراط گرایی در منطقه از سوی وزیر دفاع عربستان در حالی مطرح می‌شود که بیشتر مؤسسات و سازمان‌های بین‌المللی این کشور را به عنوان عامل اصلی افراط گرایی و انتشار وهابیت در منطقه و جهان می‌داند.

 

 

جانشین ولی‌عهد عربستان این ادعا را نیز مطرح کرد که عربستان هدف اصلی ایران بوده و طهران قصد دارد قبله مسلمانان را اشغال کند.

 

 

بن سلمان مدعی شد که «ایران تلاش دارد بر جهان اسلام سیطره پیدا کند، حتی این امر منجر به محرومیت ایرانیان از پیشرفت و توسعه شود».

 

 

وی با تکرار ادعاهای پیشین خود ادعا کرد که ایران و جنبش اخوان المسلمین مصر تلاش دارند روابط قاهره و ریاض را برهم بزنند.

 

 

جانشین ولی‌عهد عربستان در مورد سوریه نیز گفت که اوضاع در سوریه بسیار پیچیده است و باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا فرصت‌های مهمی را برای ایجاد تغییر در سوریه از دست داد.

 

 

وی ادامه داد:‌ هرگونه درگیری بین قدرت‌های بزرگ در سوریه منجر به ایجاد بحران بین‌المللی خواهد شد.

 

 

در حال تکمیل ...

 

لینک سریع

#

تبلیغات