پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | نماهنگ زیبای فوعه و کفریا

نماهنگ زیبای فوعه و کفریا

سرویس بین الملل - این نماهنگ که براساس سرودی از هادی فاعور خواننده نوجوان سوریه ای تهیه و تولید شده است مظلومیت و باورهای محکم شیعیان فوعه و کفریا را بازخوانی می کند.

به گزارش فانوس، دفتر نمایندگی صداوسیما در لبنان و سوریه نماهنگ ویژه ای را با موضوع مقاومت و ایثار و مظلومیت مردم شهرک های فوعه و کفریا تولید کرد.

این نماهنگ که براساس سرودی از هادی فاعور خواننده نوجوان سوریه ای تهیه و تولید شده است مظلومیت و باورهای محکم شیعیان فوعه و کفریا را بازخوانی می کند.

فوعه (به عربی:الفوعة‌) شهرکی شیعه نشین در شمال سوریه است. این شهرک در شمال شرق ادلب قرار دارد. بر طبق سرشماری سال ۲۰۰۴ این شهرک ۱۰۲۱۴ نفر جمعیت داشته است و بیشتر اهالی این شهرک را مسلمانان شیعه تشکیل می‌دهند.

اهالی این شهرک از شیعیان آل زهره شهر حلب بوده‌اند که پس از کشتار شیعیان حلب به این مکان کوچیدند. این شهرک پس از جنگ داخلی سوریه نزدیک به دو سال است که در محاصره نیروهای مخالف دولت قرار دارد.

آل زهره یا بنی زهره یا اسحاقی یا اسحاقیون یکی از خاندان‌های شیعه دوازده امامی بوده‌اند.آنان فرزندان اسحاق پسر جعفر صادق بودند ازین رو گاهی آنان را اسحاقی یا اسحاقیون می‌نامیدند.حسین پسر اسحاق به حران رفت. محمد پسر حسین نیز که از متمولین حران به حساب می‌آمد به حلب رفته و تشیع را به این شهر سنی مذهب برد.

/انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات