پایگاه اطلاع رسانی فانوس | هزاران ژاپنی به حضور نظامیان آمریکایی در اوکیناوا اعتراض کردند+عکس

هزاران ژاپنی به حضور نظامیان آمریکایی در اوکیناوا اعتراض کردند+عکس

سرویس بین الملل - ژاپنی‌های معترض به حضور پادگان و پرسنل نظامی آمریکایی‌ در جزیره اوکیناوا، تظاهرات چند هزار نفری به راه انداختند.

به گزارش فانوس به نقل از فارس،هزاران نفر از مردم در اعتراض به ادامه حضور نظامیان آمریکایی و در اعتراض به ادامه استقرار پایگاه نظامی آمریکا در جزیره اوکیناوا اعتراض کردند.

به گزارش شبکه راپتلی، روز چهارشنبه (دیروز) هزاران نفر از مردم ژاپن با تجمع اعتراضی در توکیو پایتخت این کشور خواستار پایان حضور نظامیان آمریکایی در اوکیناوا شدند.

بارها مردم ژاپن و همچنین فرماندار جزیره اوکیناوا به دلیل حضور نظامی آمریکا در بخش‌هایی از آن،‌ معترض بوده و خواستار خروج این نظامیان آمریکایی از این کشور هستند.

حدود 47 هزار سرباز آمریکایی مستقر در ژاپن در پایگاه فوتنما در جزیره اوکیناوا مستقر هستند. دولت ژاپن در سال 1996 تصمیم گرفت این پایگاه را به منطقه ساحلی کم جمعیت ناگو، در شمال اوکیناوا منتقل کند اما مخالفت بسیاری از مردم این جزیره در کنار مقامات محلی و مدافعان صخره‌های مرجانی ناگو، مانع این اقدام شده بود.

آمار و ارقام پلیس ژاپن نشان می‌دهد که پرسنل نظامی آمریکا از زمان بازگشت جزایر «اوکیناوا» به ژاپن در سال 1972، مرتکب بیش از 5 هزار و 800 جرم در این جزایر شده‌اند.

فرماندار جزیره اوکیناوا در دیدارهایی با وزرای دفاع و خارجه ژاپن  از نارضایتی ساکنان این جزیره درباره حضور نظامیان آمریکایی سخن گفت و تاکید کرد مردم این جزیره احساس امنیت ندارند.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات