پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | فقر مالی و فرهنگی دو عامل اصلی کودک فروشی/ آسیب های اجتماعی متولی واحد ندارد

لطفی در گفتگو با فانوس

فقر مالی و فرهنگی دو عامل اصلی کودک فروشی/ آسیب های اجتماعی متولی واحد ندارد

سرویس اجتماعی - عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه به دلیل نبود متولی واحد برای رسیدگی به آسیب های اجتماعی، این معضل هنوز کنترل نشده است.

به گزارش فانوس، حسن لطفی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فانوس اظهار داشت: متاسفانه به علت تراکم متولیان حوزه رسیدگی به آسیب های اجتماعی، هنوز نتوانسته ایم این معضل را کنترل کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی کشور بحث آسیب های اجتماعی هستند، تصریح کرد: با شکل گیری آسیب های اجتماعی در کلان شهرها، جرائم متفاوت به دنبال آن نمود پیدا می کند که بحث کودک فروشی از جمله همین معضلات است.

لطفی ادامه داد: کودک فروشی به طور حتم ریشه در فقر مالی و فرهنگی دارد به گونه ای که یک خانواده از سر ناچاری تصمیم به خرید و فروش نوزاد خود می گیرد بنابراین در جامعه ای که امکانات اولیه رفاهی و فرهنگی مهیا باشد، هیچ والدینی حاضر به فروش جگر گوشه خود نخواهد شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای ریشه کن شدن این معضل، دولت و موسسه های خیریه ی توانند با حمایت های مالی از نیازمندان واقعی و برگزاری کلاس های آموزشی در سرای محلات به صورت رایگان، این مشکل جدی را کنترل کنند.

لطفی به خبرنگار فانوس  گفت: از سوی دیگر، مجلس و دولت می توانند با تدوین یک برنامه منسجم در خصوص بررسی آسیب های اجتماعی، مافیای پشت پرده کودک فروشی را شناسایی و با اجرای برنامه های عملیاتی، به این معضل پایان دهند.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات