پایگاه اطلاع رسانی فانوس | بازی والیبال در سایت آزمایش اتمی کره شمالی!

بازی والیبال در سایت آزمایش اتمی کره شمالی!

سرویس بین الملل - کارشناسان آمریکایی که انجام یک آزمایش قریب‌الوقوع اتمی را از سوی کره شمالی پیش بینی کرده بودند، در کمال تعجب مشاهده کردند که در تصاویر ماهواره‌ای از سایت انجام این آزمایش، افرادی دیده می‌شوند که در حال بازی والیبال هستند!

به گزارش فانوس، خبرگزاری رویترز گزارش داد، از آنجا که تنش میان واشنگتن و پیونگ یانگ بالاست، تحلیلگران فکر می‌کردند که دولت کره شمالی دست به یک آزمایش اتمی جدید در سایت پونگی-ری بزند و اصلا انتظار بازی والیبال را در این سایت نداشتند.

جو برمودز، کارشناس سایت رصد فعالیت‌های کره شمالی در مرکز North 38، گفت:‌ ما مشاهده کردیم که در سه نقطه در این سایت، افرادی در حال انجام بازی والیبال هستند.

وی به دو احتمال اشاره کرد که یکی از آنها گیج و منحرف کردن ذهن کارشناسان از مساله اصلی یا همان انجام آزمایش اتمی است و دیگری حالت آماده باش است.

کره شمالی در ماه‌های اخیر چندین موشک بالستیک را آزمایش کرده که باعث خشم کشورهای غربی، همسایگان و به ویژه آمریکا شده است.

مقام‌های کره جنوبی و سایت North 38 در هفته‌های اخیر گفته بودند که کره شمالی می‌خواهد در هر زمانی که باشد یک بمب را آزمایش کند.

منبع: ایسنا

/انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات