پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | ایران در تولید کاغذ خودکفا می‌شود/ حمل بار در بنادر 21 درصد افزایش یافت

رئیس جمهور در بندر امیرآباد:

ایران در تولید کاغذ خودکفا می‌شود/ حمل بار در بنادر 21 درصد افزایش یافت

سرویس اقتصادی - روحانی رئیس جمهور با تاکید بر حمایت از تولیدات داخلی، گفت: ایران در تولید کاغذ خودکفا می‌شود.

به گزارش فانوس به نقل از تسنیم ، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی دقایقی پیش در حاشیه افتتاح مجتمع کاغذ امیرآباد بهشهر اظهار داشت: با حمایت از تولید داخلی، باید در عرصه تولید کاغذ به خودکفایی برسیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر یک سوم توان تولید کاغذ و تأمین نیاز در داخل کشور وجود دارد، افزود: بسیار خوشحالم که این واحد تولیدی را فعال می‌بینیم و امیدوارم این مسیر ادامه پیدا کند.

رئیس جمهور افزود: این مجتمع دارای تجهیزات بسیار خوبی است و از لحاظ مهندسی کار بزرگی صورت گرفته و تصفیه‌خانه عظیمی در کنار این کارخانه ایجاد شده و کاملاً با استانداردها همخوانی دارد و کاغذ بسیار مطلوبی را تولید می‌کند.

روحانی گفت: بسیار خرسندیم که در سالروز میلاد امیرمؤمنان واحدهای تولیدی که به دلایل مختلف نمی‌توانستند فعال شوند، با رفع  مشکلاتشان در یکی دو سال اخیر توانسته‌ ، فعال شوند و فعالیت خود را توسعه دهند.

وی با اشاره به اینکه مجتمع تولید کاغذ امیرآباد در اواخر سال 95، فعالیت خود را آغاز کرده و امروز به طور رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفته است، گفت: بخشی از نیازهای کاغذ کشور توسط این بنگاه و مؤسسه اقتصادی تأمین می‌شود.

روحانی با اشاره به اینکه بخش بزرگی از نیازمندی کاغذ کشور از خارج تأمین می‌شود، خاطر نشان کرد: باید به سمت خودکفایی کاغذ حرکت کرده و در عین حالی که مسیر رقابتی ادامه می‌یابد از تولید داخلی، حمایت کنیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: ما باید از طریق تعرفه و حمایت از تولید داخلی در تولید کاغذ به خودکفایی برسیم؛ چرا که در کشور، این توان و ظرفیت وجود دارد.

افزایش 21 درصدی حمل بار در بنادر

روحانی  با اشاره به توسعه حمل و نقل ریلی در بنادر کشور گفت: حمل بار در بنادر کشور ۲۱ درصد افزایش یافت.

 حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی اظهار داشت: کار بزرگ در زمینه حمل و نقل دریایی در چند سال گذشته انجام شده است.

وی افزود: حمل بار از بنادر کشور 21 درصد افزایش یافته که رقم بسیار بزرگی است.

رئیس جمهور گفت: مسافرت‌های دریایی در کشور  53 درصد افزایش یافته که نشان از رشد و توسعه کشور ما است.

روحانی گفت: همزمان با صادرات باید واردات در بنادر داشته باشیم و بخش‌های مختلف حرکت اقتصادی و تولیدی به هم متصل هستند.

دریای خزر نقش مهمی برای منطقه از حیث سیاسی، اقتصادی، انرژی و حمل و نقل دارد و ظرف چند هفته اخیر به بندر انزلی رفتیم و اسکله بخش آزاد بندر انزلی را افتتاح کردیم و ظرفیت خوبی ایجاد کرده و در استان مازندران توسعه بندر امیرآباد را افتتاح کردیم و به مفهوم آن است که روابط تجاری خود را با کشورهای دریای خزر و سطح جهان ارتقا می‌دهیم.

وی بیان کرد: با توسعه بندر امیرآباد از طریق اسکله رورو ارتباط با روسیه و آستراخان ارتقا یابد. تحول بزرگی در اقتصاد کشور صورت گرفته و روابط اقتصادی حود را با کشورهای همسایه توسعه می‌دهیم.

رئیس جمهور گفت: در یک سال گذشته روابط اقتصادی ایران با روسیه 80 درصد افزایش یافته که نشان می‌دهد صادرات، واردات و روابط ایران با کشورهای منطقه در حال گسترش است.

وی بیان کرد: منطقه آزاد تجاری با کشورهای اوراسیا ایجاد می‌کنیم و تحول بزرگی در منطقه ایجاد می‌شود و زیرساخت‌ها آماده می‌شود.

روحانی گفت: قرارداد ما با کشورهای اوراسیا به ثمر می‌نشیند و صادرات خوبی خواهیم داشت. همه بخش‌ها باید در سال تولید و اشتغال خود را آماده کنند.

در حال تکمیل ...

 

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات