پایگاه اطلاع رسانی فانوس | موج بارشی به کشور باز می گردد/ پیش بینی وضعیت هوای پایتخت

مدیر کل پیش بینی هواشناسی اعلام کرد

موج بارشی به کشور باز می گردد/ پیش بینی وضعیت هوای پایتخت

سرویس اجتماعی - مدیرکل پیش بینی و هشدار هواشناسی گفت:: طی چند روز آینده اکثر مناطق کشور تحت تاثیر فعالیت سامانه بارشی قرار خواهند گرفت.

احد وظیفه، مدیرکل پیش بینی و هشدار هواشناسی  گفت: براساس تحلیل آخرین نقشه‌ها و خروجی مدل‌های هواشناسی امروز ضمن تضعیف شدت فعالیت سامانه بارشی همچنان در برخی مناطق شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور بارش رخ خواهد داد و این بارش ها در برخی نقاط جنوب شرق کشور با گرد و خاک نیز همراه خواهد بود.

وظیفه با بیان اینکه از بعدازظهر امروز با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر علاوه بر مواج شدن دریا، بارش در سواحل شمالی کشور به ویژه سواحل غربی آن تشدید خواهد شد، عنوان کرد: بارش‌ها در نیمه شمالی کشور به صورت برف و باران و در مناطق جنوبی و شرق کشور به صورت رگباری گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید همراه خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار هواشناسی همچنین خاطر نشان کرد: انتظار داریم در مناطق جنوبی و جنوب شرق کشور به تدریج بارش و وزش باد کاهش یابد و شدت بارش‌ها امروز در استان‌های غربی، جنوب شرق، شرق و غرب سواحل دریای خزر خواهد بود. به این ترتیب آب گرفتگی معابر و سیلابی‌ شدن مسیل‌ها و رودخانه در مناطق مذکور پیش بینی می‌شود.

وظیفه با شااره به اینکه امروز خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز نیز مواج هستند، خاطرنشان کرد: در روزهای سه شنبه و چهارشنبه وزش باد شدید در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی دور از انتظار نیست.

وی در ادامه گفت: در روزهای چهارشنبه در استان‌های واقع در شمال غرب و شمال شرق کشور بارش برف و باران گاهی وزش باد و در سواحل دریای خزر و غرب کشور بارش پراکنده پیش بینی می‌شود که انتظار می‌رود مجددا از روز پنجشنبه و طی روزهای جمعه و شنبه در نیمه غربی و سواحل شمالی کشور به ویژه سواحل غربی بارندگی و کاهش نسبی دما رخ دهد که بارش در دامنه‌های البرز و دامنه‌های کوهستانی به صورت برف خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار هواشناسی در خصوص وضعیت آسمان تهران طی سه روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران در روز سه شنبه اول فروردین ماه 96 کمی ابری، گاهی وزش باد شدید به تدریج افزایش ابر و گاهی بارش پراکنده را تجربه خواهد کرد و بیشینه و کمینه دمای هوا نیز در این روز 15 و 6 درجه سانتیگراد است.

وی آسمان تهران در روز چهارشنبه دوم فروردین ماه را نیمه ابری، پیش بینی کرد و گفت: آسمان تهران چهارشنبه همراه با وزش باد شدید و بارش پراکنده پیش بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دمای هوا نیز در آن 14 و 5 درجه سانتیگراد خواهد بود؛ این در حالیست که آسمان تهران در روز پنجشنبه سوم فروردین نیز قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد همراه با بارش باران را تجربه خواهد کرد و بیشینه و کمینه دمای هوا نیز در آن روز 12 و 7 درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات