پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | بشار اسد هرگونه اقدام نظامی بدون موافقت سوریه را تجاوز قلمداد کرد

پایگاه خبری المیادین:

بشار اسد هرگونه اقدام نظامی بدون موافقت سوریه را تجاوز قلمداد کرد

سرویس بین الملل - بشار اسد رئیس جمهور سوریه گفت دمشق هرگونه اقدام نظامی را که بدون موافقت مسئولان سوریه در رقه و یا هر نقطه دیگر انجام بگیرد، تجاوز می‌داند.

به گزارش فانوس به نقل از پایگاه خبری المیادین، بشار اسد رئیس جمهور سوریه در دیدار با یک هیئت پارلمانی مشترک روسی و اروپایی اظهار داشت: دمشق بر کمک روسیه به منظورجلوگیری از حمله اسرائیل به سوریه در آینده، امیدوار است.

رئیس جمهور سوریه در دیدار با این هیئت که ریاست آن را ولادیمیر واسیلیف معاون رئیس مجلس دومای روسیه بر عهده داشت، تصریح کرد: دمشق هرگونه اقدام نظامی را که بدون موافقت مسئولان سوریه در رقه و یا هر نقطه دیگر انجام بگیرد، تجاوز می داند.

وی یادآور شد، ائتلاف واشنگتن هرگز در صدد مبارزه جدی با داعش نبود، از همین رو باید اهداف واقعی آن از نبرد در رقه را شناخت.

بشار اسد در ادامه اظهار داشت: دمشق به نقش روسیه در جلوگیری از حمله اسرائیل به سوریه در آینده امیدوار است و با روسیه در مورد پیشنهادات آن در ارتباط با قانون اساسی بحث و رایزنی کرده و از پیشنهادهای مسکو در مورد حل و فصل بحران سوریه حمایت می کند.

در صورت نیاز، کمک بیشتری از روسیه دریافت خواهد شد

وی افزود: در صورت نیاز، دمشق برای مبارزه با تروریست ها حمایت نظامی بیشتری از روسیه دریافت خواهد کرد اما سطح کنونی کمک ها کفایت می کند.

رئیس جمهور سوریه همچنین تاکید کرد، حمایت روسیه در مرحله کنونی شامل حملات هوایی برای پیشروی ارتش سوریه در جبهه های مختلف به ویژه حلب  و تدمر کافی است.

وی اظهار داشت: من اطمینان دارم، اگر مسئولان و نظامیان سوری و روسی احساس کنند برای پیروزی بر تروریست ها به حمایت بیشتری نیاز داریم، کمک خواهند کرد اما سطح کنونی کمک ها کافی و کارساز است.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات