پایگاه اطلاع رسانی فانوس | معطلی مسافران در مرز رازی / صف طولانی ورود خودروها برای ورود به ترکیه

معطلی مسافران در مرز رازی / صف طولانی ورود خودروها برای ورود به ترکیه

سرویس دانستنی ها - ازدحام بیش از حد و صف طولانی خودروهای در انتظار برای ورود به استان شرقی ترکیه از مرز رازی ساعت ها مسافران را معطل می کند.

به گزارش فانوس در آستانه تعطیلات نوروزی و انتخاب استان وان به عنوان مقصدی نزدیک در کشور همسایه، ازدحام خودرو و مسافر به حدی است که معطلی مسافران برای خروج از مرز رازی به 10 تا 12 ساعت می رسد.

تعداد خودروهای کاپوتاژ شده و دارای پلاک بین المللی هم آن قدر زیاد است که شب گذشته با وجود افزایش ساعت  کار طرف ترکیه باز هم نوبت خروج به همه خودروها نرسید.

تعدادی از مسافران هم می گویند که با توجه به کوچک بودن شهر وان و نبود امکانات اقامتی متناسب با مسافران در صورتی که ایرانیان قبل از سفر برای رزرو محل  اقامت اقدام نکرده باشند، احتمال یافتن اتاق خالی در هتل ها تقریبا صفر است.

این استقبال از سفر به استان های مختلف  ترکیه در حالی است که وزارت امور خارجه ایران  از مسافران خواست در ایام نوروز فقط برای سفرهای ضروری به ترکیه سفر کنند.

چند سالی است که استان وان در جنوب شرقی ترکیه به عنوان مقصدی ارزان برای سفرهای کوتاه مدت ایرانیان انتخاب می شود.ایرانیان می توانند با سفر زمینی از تبریز به خوی و سپس مرز رازی طی چند ساعت به استان وان برسند.

انتهای پیام/