پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | قراردادهای پژوهشی پایین دست صنعت نفت به دانشگاه‎ها ابلاغ شد

مگاپروژه دانش‎بنیان نفت در مسیر اجرا:

قراردادهای پژوهشی پایین دست صنعت نفت به دانشگاه‎ها ابلاغ شد

سرویس اقتصادی - قراردادهای پژوهشی پایین دست صنعت نفت با اخذ مصوبه‎های هیئت مدیره سه شرکت‎ اصلی وزارت نفت، برای اجرا به دانشگاه‎ها و مراکز تحقیقاتی طرف قرارداد ابلاغ شد.

به گزارش فانوس به نقل از به نقل از وزارت نفت،  مگاپروژه دانش بنیان صنعت نفت در حوزه پایین دست در مسیر اجرا قرار گرفته است و قراردادهای پژوهشی در مجموع به ارزش ٧٢٠ میلیارد تومان به دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی ابلاغ شد.

حمید آلادپوش، سرپرست اداره کل امور فناوری معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت این خبر را اعلام کرد و افزود: ١٢ قرارداد پژوهشی حوزه پایین دست صنعت نفت که با هدف ایجاد انستیتوهای تحقیقاتی و همچنین انتقال، توسعه و بومی سازی دانش فنی فرآیندهای اولویت‌دار در این حوزه، نهم اسفندماه امسال امضا شد، به طور ویژه در دستور کار هیئت مدیره شرکت ملی گاز ایران، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران و شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران قرار گرفت و پس از بررسی کامل قراردادها از جنبه های مختلف اجرایی، مصوبه‌های لازم برای تعیین منابع بودجه، روش و سازمان اجرای کار اخذ و فاز یک ١٢ قرارداد برای اجرا به دانشگاه ها ابلاغ شد.

وی گفت: در فاز یک قراردادها که ٦ ماه برای اجرای آن زمان تعیین شده است، برنامه جامع تحقیقاتی، نقشه راه فناوری، غربال‌گری، بررسی و انتخاب مشاوران همکار داخلی و خارجی، بررسی و تدقیق شرح خدمات بروندادهای فناورانه و زمانبندی تحویل آنها انجام می شود.

آلادپوش ادامه داد: با توجه به حجم و اندازه این قراردادهای پژوهشی، مقرر شده است ضمن تسریع در پیش پرداخت اولیه برای آغاز زودهنگام کار (Early Work)  توسط دانشگاه‌ها، بر ضرورت ایجاد سازمان پروژه ای و تعیین مجری مشخص در سازمان کارفرما همراه با انتخاب متدولوژی مدیریت پروژه مناسب با رویه‌های جاری و مصوب هر یک از شرکت ها تاکید شد.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات