پایگاه اطلاع رسانی فانوس | از فروش توت خشک ١٤٠ هزار تومانی تا عرضه اجناس قاچاق در قنادی+ عکس

سایه سنگین تعزیرات بر سر قنادی‌ها و آجیل فروشی‌ها

از فروش توت خشک ١٤٠ هزار تومانی تا عرضه اجناس قاچاق در قنادی+ عکس

سرویس اقتصادی - تعزیراتی‌ها امروز به سراغ آجیل فروشی‌ها و قنادی‌های متخلف رفتند و با تخلفاتی همچون گرانفروشی ناخالص فروشی و تداخل آنان برخورد کردند.

به گزارش فانوس به نقل از فارس، صبح امروز گشت مشترک تعزیرات حکومتی استان تهران به صورت سرزده از شیرینی فروشی‌های معروف در غرب تهران بازدید کرد.

در این قنادی‌ها تخلفاتی همچون کم فروشی، عدم تفکیک خالص و ناخالصی، گرانفروشی و رؤیت برخی از نوشیدنی‏های غیر بهداشتی و تداخل صنفی مشاهده شد.

تداخل به صرف این که مشاهده گردیده یکسری اقلام مثل عرقیجات و چای سبز به عنوان تداخل صنفی مطرح شده در حالی که باید این اقلام در عطاری‌ها به فروش برسد.

بهروز طالبیان، قاضی شعبه ٤٦ تعزیرات تهران اظهار کرد: این واحد صنفی در فروش کیک مرتکب تخلف کم فروشی و ناخالص فروشی بود، برای این واحد صنفی گزارش تخلف صادر شد.

از جمله تخلفات مشترک واحدهاى فروش شیرینى و آجیل کم فروشى، گرانفروشى، عدم صدور فاکتور بود.

البته در برخى موارد شاهد فروش اجناس قاچاق هم در این واحدها بودیم.

در بازدید از یک قنادى معروف غرب تهران متوجه شدیم این واحد در کنار گرانفروشى و ناخالص فروشى اجناس غیربهداشتى به فروش مى‌رساند.

با توجه به این که جواز این قنادى با عنوان کافه قنادى صادر شده بود، عرقیجات و محصولات عطارى مورد فروش قرار مى‌گرفت.

قاضى طالبیان در مورد تخلفات این قنادى گفت: پسته احمداقایى از ٣٨ تا ٥٢ هزار تومان با احتساب ١٠ درصد سود باید ٥٧ تومان بفروش برسد که این واحد ٦٨ هزار تومان مى‏فروشد، این موضوع تخلف بارز گرانفروشی است.

این واحد تخلفات زیادى دارد، دیگر تخلف فروش لواشک و مواد غذایى غیربهداشتى است.

این‏ها باید باید برداشته شود، جواز کافه قنادى است ولى عرقیجات هم فروخته مى‎شود.

پس تداخل صنفى هم دارد، در رابطه با ظرف زیر کیک تخلف کم فروشى وجود دارد.

این واحد صنفى ظرف هاى زیر کیک را هنگام خرید عمده هر عدد را ١٥٠٠ تومان خریدارى مى‌کند، اما هنگام فروش همراه با کیک هر عدد را ٤٥٠٠ تومان می‌فروشد.

تخلفات این واحد توسط بازرس سازمان مکتوب شد تا مورد بررسى قرار گیرد، همچنین با دستور قاضى طالبیان تمام اجناس غیربهداشتى جمع‌آورى شد.

در بازرسى دیگر مأموران تعزیرات ضمن حضور در یک قنادى معروف که داراى شعباتى در سطح شهر است متوجه تخلف گرانفروشى و ناخالص فروشى در این واحد شدند.

قاضى طالبیان درباره تخلفات این واحد گفت: تخلفات این واحد عدم صور فاکتور، گرانفروشى در هر کیلو ٧ هزارتومان، ناخالص فروشى بود.

این واحد در برگه اى یک قیمت کلى اتحادیه و در برگه دیگر یک قیمتى را با میل خود تنظیم کرده و در واحد نصب کرده بود.

با دستور قاضى طالبیان قیمتى که خود واحد آن را تنظیم کرده بود برداشته شد.

در بازدید از قنادى دیگر ضمن احراز تخلفات گرانفروشى و ناخالص فروشى متوجه فروش مواد غذایى قاچاق شدیم که با دستور قاضى طالبیان تمام این اجناس جمع آورى شدند.

 

در این قنادی توت خشک صادراتی با قیمت کیلویی ١٤٠ هزار تومان و شکلات کیلویی ٨٨ هزار تومان به فروش می‏ رسید.

ضمن حضور تعزیرات در کارگاه این واحد قاضى طالبیان از کارگران خواست تا از روپوش و دستکش‏هاى بهداشتى استفاده کنند و همچنین با دستور وى قیمت‌هاى اجناس تصحیح شد

در تمام این بازرسى ها قاضى طالبیان از کسبه خواست تا انصاف را رعایت کرده و رضایت مشترى را مد نظر قرار دهند.

از جمله تخلفات مشترک این واحد ها گرانفروشى نسبت به کیک و شیرینى تر بود براى مثال کیک تولد که باید کیلویى ٢٠ هزار تومان باشد ٢٥ الى ٣٠ هزار تومان فروخته مى‏شد.

گرانفروشی و ناخالص فروشی تخلف مشترک تمامی قنادی‏ها و آجیل فروشی‌های غرب تهران در گشت مشترک امروز تعزیرات بود که برای همه این واحدها گزارش تخلف صادر و مقرر شد با حضور متخلفین در تعزیرات به تخلفات آن‌ها رسیدگی شود.

انتهای پیام/

 

لینک سریع

#

تبلیغات