پایگاه اطلاع رسانی فانوس | دو تابعیتی ها نمی توانند در ایران مالکیت داشته باشند/لیست 52 نفره جدیدی از دو تابعیتی به دست ما رسیده است

دادستان کل کشور:

دو تابعیتی ها نمی توانند در ایران مالکیت داشته باشند/لیست 52 نفره جدیدی از دو تابعیتی به دست ما رسیده است

سرویس اجتماعی - دادستان کل کشور در مورد دو تابعیتی ها گفت: به من اطلاع داده شد برخی دارای گرین کارت و دو تابعیتی و اقامت هستند ، وقتی این لیست را دیدیم محرمانه به وزیر اطلاعات ارسال کردیم.

به گزارش فانوس به نقل از صداوسیما، حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری دادستان کل کشوردر برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: حتی برخی از این افراد در سمت های دولتی و شرکت های خصوصی بودند. 

وی گفت: ما قاطع نگفتیم کدام یک از این افراد تابعیت مضاعت دارند اما لیستی که داشتیم مشخص بود، آقایان از ابتدا می گفتند مدیر دوتابعیتی در دولت نداریم ما هم امیدوار بودیم اما ما وظیفه داشتیم اعلام کنیم و هشدار دهیم چون دو تابعیتی ها می توانند خطرناک باشند زیراسوگند آن کشور را خورده اند.

دادستان کل کشور اضافه کرد: وزارت اطلاعات در مقابل 16 اسم، وضعیت را ارسال کرد و همه این افراد دارای گرین کارت بودند اما برخی تمدید نکرده بودند و برخی هنوز داشتند، داشتن گرین کارت ممنوع نیست اما تبعاتی دارد، یکی از این افراد گرین کارتی خارج از کشور رفته و دیگر نیست. سه نفر از آنها اقامت داشتند. دو نفر هم مشاوران مقامات دولتی و حتی وزارت خارجه بودند. چطور باید اجازه دهیم این فرد در یکی از مراکز مهم که اسرار کشور در آن است باید مشاوره بدهد؟

وی افزود: یکی دیگر از دو تابعیتی ها نماینده ایران در کانادا بوده و حالا نمایندگی اش تمام شده است. چرا باید یک فرد تابعیت کانادا باید مسئولیت دولتی داشته باشد؟ وزیر اطلاعات می گوید مشاور گرفتن اشکالی ندارد! مگر ما مشاور صنعتی و ساختمان گرفتیم که حالا دو تابعیتی باشد ایرادی نداشته باشد؟ واقعا باید یک نفر دو تابعیتی مشاور برخی نهادهای مرتبط با برجام شوند؟

منتظری گفت: برخی گفته اند تابعیت دوم دارند اما بخش خصوصی هستند! ربطی به دولت ندارند. آیا جناب آقای علوی وزیر اطلاعات اشراف کامل به این مراکز خصوصی دارند؟ آیا طبق قانون می توانیم اجازه دهیم این دو تابعیتی مالکیت ملکی را در اختیار خود داشته باشد؟ دادستان های کشور قانون مدنی را اجرا کنند.

وی افزود: البته لیست دو تابعیتی جدیدی دست ما رسیده است که 52 نفر هستند که نامه آن را به وزیر اطلاعات ارسال کردیم.

حجت الاسلام منتظری همچنین گفت: بر اساس قانونی که در سال 1286 مصوب شده است ، دو تابعیتی ها نمی توانند در ایران اموال غیر منققول و ملک داشته باشند.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات