پایگاه اطلاع رسانی فانوس | جزئیاتی از اولین نشست انتخاباتی "ائتلاف ۱+۲۱" اصلاح‌طلبان

جزئیاتی از اولین نشست انتخاباتی "ائتلاف ۱+۲۱" اصلاح‌طلبان

سرویس سیاسی - اولین نشست انتخاباتی ائتلاف ۱+۲۱ اصلاح‌طلبان امروز با حضور دبیران کل برخی احزاب و در غیاب شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان برگزار شد.

به گزارش فانوس به نقل از تسنیم اولین نشست ائتلاف 1+21 اصلاح‌طلبان امروز(پنجشنبه 26 اسفند) با حضور دبیران کل احزاب اصلاح‌طلب برگزار و در این جلسه گزارشی از وضعیت انتخابات ارائه شد.

در همین زمینه حبیبی دبیر کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به تسنیم گفت: در این جلسه برخی سخنرانان فضای موجود در کشور و وضعیت فعلی گردش نخبگان را نقد کردند.

وی افزود: در این جلسه حجت‌الاسلام رهامی رئیس کمیته انتخابات شورای هماهنگی درباره فعالیت‌های ستاد انتخابات صحبت کرد. تأکید ما بر شورای شهر تخصصی است اما تخصصی بودن به این معنا نیست که شخصیت‌های سیاسی حضور نداشته باشند. همچنین قرار شد در این جلسه برای حضور افراد توانمند در انتخابات شوراها فراخوان بدهیم.

حبیبی با بیان اینکه سازوکاری برای امتیازدهی به کاندیداها تنظیم می‌شود، گفت: با این حال اگر اشخاص متخصصی هم باشند ما منافع ملی را ترجیح می‌دهیم.

دبیر کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خاطرنشان کرد: در این جلسه بر وحدت اصلاح‌طلبان هم تأکید شد اما به این معنا نیست که ما لیست جدا ارائه ندهیم و ممکن است این اتفاق بیفتد.

وی افزود: جلسه بعدی ما با حضور کاندیداها در هفته اول بعد تعطیلات عید خواهد بود. در این جلسه برای انتخابات ریاست‌جمهوری ورود نکردیم و تصمیمی نگرفته‌ایم.

ائتلاف 1+21 اصلاح‌طلبان شامل حدود 17 گروه و حزب سیاسی است که برخی از این احزاب عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و برخی خارج از شورای هماهنگی هستند. این احزاب برای انتخابات ائتلافی تحت عنوان 1+21 تشکیل داده‌اند.

محمدرضا راه‌چمنی دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی در گفت‌وگویی گفت که ائتلاف 1+211 جدا از شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان فعالیت می‌کند.

پیشتر برخی از اصلاح‌طلبان همچون کواکبیان دبیرکل حزب مردم سالاری نسبت به ورود شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان به انتخابات 96 انتقاد کرده بودند.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات