پایگاه اطلاع رسانی فانوس | پرداخت مقرری بیکاری به ۱۳۹۹ نفر از کسبه پلاسکو

مدیرکل تأمین اجتماعی غرب استان تهران خبر داد

پرداخت مقرری بیکاری به ۱۳۹۹ نفر از کسبه پلاسکو

سرویس اجتماعی - مدیرکل تأمین اجتماعی غرب استان تهران گفت: تأمین اعتبار برای پرداخت مقرری بیمه بیکاری تا ۲ ماه، به کسبه ساختمان پلاسکو انجام شده است.

به گزارش فانوس به نقل از تسنیم فارس، حیدری درباره پرداخت بیمه بیکاری  به حادثه‌دیدگان ساختمان پلاسکو اظهار داشت: در حادثه پلاسکو تعدادی متقاضی دریافت بیمه بیکاری بودند که مشمول این قانون نیز می‌شدند، ولی تعدادی دیگر مشمول نمی‌شدند.

وی افزود: بر اساس مصوبه هیأت وزیران مقرر شد آنهایی که بیمه اصلی نداشتند، مشمول بیمه بیکاری نیز شوند و این مبلغ تا زمانی پرداخت شود که ساختمان تجاری نور در اختیار ساکنین پلاسکو قرار بگیرد. 

وی بیان داشت: با توجه به تأمین اعتبار صورت‌گرفته، ماهی یک میلیون تومان به 1399 نفری که تحت پوشش بیمه نبودند پرداخت شود و این مبلغ براساس مصوبه وزیران تا دو ماه، پرداخت خواهد شد. 

مدیرکل تأمین اجتماعی غرب استان تهران افزود: بر همین اساس تمهیدات لازم انجام شد و تأمین منابع اتفاق افتاد و تاکنون 700 نفر از کسبه مراجعه و در صف دریافت این مقرری قرار گرفتند که تاکنون به 500 نفر از آنها مبالغ‌شان پرداخت شده است و امیدواریم تا روز شنبه مبالغ تأمین شده به 1399 نفر پرداخت شود. 

وی گفت: برقراری مستمری آتش‌نشانان نیز در همان روزهای نخست حادثه پلاسکو انجام شد و تأمین اجتماعی به تعهدات خود در خصوص این حادثه عمل کرده است. 

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات