پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | فرار رئیس‌جمهور برزیل از ترس ارواح!

فرار رئیس‌جمهور برزیل از ترس ارواح!

سرویس بین الملل - رئیس‌جمهوری برزیل اعلام کرد که به دلیل وجود ارواح حاضر به اقامت در کاخ ریاست‌جمهوری این کشور نیست.

به گزارش فانوس به نقل از  دویچه وله، میشل تمر، رئیس‌جمهور برزیل مایل نیست در کاخ ریاست جمهوری اقامت کند. به گفته تمر ارواحی در کاخ ریاست جمهوری سرگردان هستند که سبب ترس او می‌شوند.

تمر (76 ساله) که پس از برکناری دیلما روسف به عنوان رئیس ‌جمهور برزیل برگزیده شد، در گفت‌وگو با مجله‌ معروف "وژا" تصریح کرد که از "ارواح" می‌ترسد و انرژی منفی در کاخ ریاست جمهوری وجود دارد.

اظهارات رئیس جمهور برزیل با شگفتی ‌شهروندان این کشور مواجه شده و موجی از واکنش‌های طنز‌آلود را به‌ دنبال داشته است.

رئیس جمهور برزیل در این مصاحبه گفت: در کاخ ریاست جمهوری اتاق‌های زیادی وجود دارند که هشت‌تای آن‌ها بسیار بزرگ هستند. من در این کاخ چیزها و اتفاقات عجیبی را احساس کردم و نتوانستم از روز اول در آن جا بخوابم.

کمدین‌های با ذوق برزیلی دست به تهیه "گفت‌وگوهای خیالی" میان میشل تمر و ارواح  زده‌اند. یکی از شهروندان برزیلی در پیامی توییتری نوشت: ارواح دمکراسی سبب فرار تمر از کاخ ریاست جمهوری شده‌اند.

این جمله کنایه به اتفاقاتی است که منجر به برکناری دیلما روسف شد. گفته می‌شود که تمر به عنوان معاون روسف در برکناری رئیس جمهور پیشین نقش داشته و آشکار و پنهان، با احزاب اپوزیسیون در این زمینه همکاری می‌کرده است.

کاخ ریاست جمهوری برزیل پس از برکناری روسف، مرمت و بخش‌هایی از آن نیز بازسازی شد. در این کاخ، همسر 33 ساله تمر که پیشتر ملکه زیبایی بوده به همراه فرزند مشترکشان نیز اقامت داشتند.

اسکار نیمایر، آرشیتکت معروف، طراح کاخ ریاست جمهوری برزیل است. این کاخ به عنوان نخستین ساختمان در برزیلیا، پایتخت نوساز برزیل ساخته شد.

به گفته تمر تنها پسرش از اقامت در کاخ ریاست جمهوری احساس خوب و خوشایندی داشته است. خانواده تمر پیشتر در کاخ مجلل دیگری که مخصوص معاون ریاست جمهور بوده و در همسایگی کاخ ریاست جمهوری قرار دارد زندگی می‌کردند.

خانواده تمر به علت بازسازی کاخ ریاست جمهوری مدت‌ها در انتظار نقل مکان به اقامتگاه جدید خود بودند، اما به نظر می‌رسد که کاخ ریاست جمهوری برای میشل تمر خوش‌یُمن نبوده است. حال خانواده تمر مجبور شده‌اند که به کاخ معاون رئیس‌جمهور دوباره بازگردند.

تمر و دولت او باید در حال حاضر امید به "ارواح خوب" داشته باشند، زیرا که ابعاد فساد مالی سیاستمداران در برزیل پایانی ندارد و مراجع قضایی سرگرم بررسی مدارک و اسناد جدیدی هستند که می‌توانند برای تمر و برخی وزیران و مدیران ارشد دولت او دردسرساز شوند.


انتهای پیام/