پایگاه اطلاع رسانی فانوس | ۲۳۶ نفر برای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس تایید صلاحیت شدند

رئیس ستاد انتخابات خبرداد

۲۳۶ نفر برای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس تایید صلاحیت شدند

سرویس سیاسی - رئیس ستاد انتخابات گفت: برای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس ۲۳۶ نفر تایید و ۳۳ نفر ردصلاحیت شدند.

بعه گزارش فانوس به نقل از فارس، علی‌اصغر احمدی رئیس ستاد انتخابات کشور عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل وزارت کشور برگزار شد با اشاره به نتایج ثبت‌نام داوطلبان شرکت در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در 4 حوزه انتخابیه، گفت: همانطور که می‌دانید ثبت‌نام از داوطلبان شرکت در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس در 4 حوزه انتخابیه از 8 اسفند ماه آغاز و مراحل بررسی صلاحیت آنها در 24 اسفند ماه به پایان رسیده است.

وی در ادامه،‌ افزود: در این انتخابات نیز 287 نفر ثبت‌نام به عمل آوردند که بررسی صلاحیت این افراد توسط هیأت‌های اجرایی با توجه به استعلامات مراجع چهارگانه صورت گرفت که بر این اساس صلاحیت 236 نفر تأیید صلاحیت، 33 نفر رد صلاحیت و 18 نفر هم از حضور در این رقابت انصراف دادند.

رئیس ستاد انتخابات کشور در بیان جزئیات این آمار، گفت: تعداد 46 نفر در حوزه انتخابیه اهر و هریس ثبت‌نام کردند که صلاحیت 43 نفر تأیید و صلاحیت 3 نفر رد شد. 

احمدی با بیان اینکه تعداد 59 نفر در حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: با توجه به بررسی صلاحیت داوطلبین، صلاحیت 56 نفر تأیید و یک نفر رد صلاحیت و 12 نفر هم از حضور در این رقابت انصراف دادند. 

وی با بیان اینکه در حوزه انتخابیه اصفهان 131 داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند،‌ گفت: صلاحیت 96 نفر در این حوزه تأیید، صلاحیت 23 نفر رد و 12 نفر هم از رقابت در این انتخابات انصراف دادند.

احمدی، ادامه داد: همچنین تعداد 51 نفر در حوزه انتخابیه بندر لنگه ثبت‌نام به عمل آوردند که صلاحیت 41 نفر تأیید و 6 نفر رد صلاحیت و 4 نفر هم از حضور در این انتخابات انصراف دادند.

رئیس ستاد انتخابات کشور تأکید کرد: بر اساس قانون کسانی که صلاحیتشان رد شده می‌توانند در مدت مقرر که از 26 تا 29 اسفند ماه است شکایت خود را به هیأت‌های نظارت استان اعلام کنند و اگر هم صلاحیت این افراد مجدداً از سوی هیأت نظارت استان رد شد این فرصت برای آنها وجود دارد که شکایت خود را به شورای نگهبان اعلام کرده و در نهایت جواب قطعی خود را از این نهاد و در موعد مقرر دریافت کنند.

وی با بیان اینکه دستور کار آغاز انتخابات شوراها با ارسال بخشنامه‌ای از سوی وزیر کشور به کلیه فرمانداران و بخشداران از امروز شروع شده، گفت: داوطلبان شرکت در این انتخابات می‌توانند از 30 اسفند ماه به مدت 7 روز با حضور در تمامی فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها ثبت‌نام به عمل آورند.

احمدی خاطرنشان کرد: ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری از 22 فروردین آغاز خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات کشور در پاسخ به این سؤال خبرهایی مبنی بر رد صلاحیت آقای رسایی در حوزه انتخابیه اصفهان مطرح شده آیا این موضوع صحت دارد یا خیر؟ اظهار داشت: این موضوع چون در مرحله‌ای است که فرصت و امکان شکایت از سوی داوطلبان وجود دارد و جواب قطعی اکنون مشخص نیست لذا ذکر نام نمی‌کنم.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات