پایگاه اطلاع رسانی فانوس | سلطان جعل و کلاهبرداری دستگیر شد

دادستان کرمان خبر داد

سلطان جعل و کلاهبرداری دستگیر شد

سرویس اجتماعی - سردسته کلاهبرداران که به سلطان جعل معروف بود، در کرمان دستگیر شد.

به گزارش گروه اجتماعی فانوس، دادستان کرمان دادستان عمومی و انقلاب استان کرمان در گفت و گو با میزان از دستگیری سلطان جعل و کلاهبرداری در استان کرمان خبر داد و گفت: این فرد با ادعای داشتن سمت بسیار مهم در نهادهای نظامی و امنیتی و حکومتی به طعمه‌های خود نزدیک می‌شد و در مدت زمان کوتاهی کارت پایان خدمت و گواهی پایان دوره آموزشی برای آنان صادر می‌کرد.

این مقام قضایی افزود: در پی وصول گزارشاتی به دادسرای کرمان مبنی بر فعالیت یک باند حرفه‌ای در زمینه صدور کارت پایان خدمت در کشور، مقابله با این باند در دستور کار بازپرس ویژه شعبه سوم دادسرای عمومی و انقلاب کرمان و شعبه ویژه مقابله با جعل و کلاهبرداری و ماموران ویژه پیس آگاهی استان  قرار گرفت.

وی افزود: در مراحل تحقیقات ابتدایی مشخص شد که این باند در چندین استان از جمله در استان‌های هرمزگان، اصفهان، یزد، استان مرکزی، فارس، تهران، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و کرمان فعالیت داشته و با اخذ مبالغ کلانی از مشمولان به آنان کارت پایان خدمت جعلی تحویل داده‌اند.

دادستان کرمان اضافه کرد: رئیس این باند با ادعای داشتن سمت بسیار مهم در نهادهای نظامی و امنیتی و حکومتی به طعمه‌های خود نزدیک شده و با بیان این که می‌تواند در مدت زمان کوتاهی کارت پایان خدمت و گواهی پایان دوره آموزشی برای آنان صادر کند، مدارک لازم را به همراه پیش پرداخت وجه از آنان اخذ و بعد از مدتی با جعل کارت پایان خدمت توسط سایر همدستان کارت مجعول را به افراد تحویل و مبالغ کلانی را از آنان دریافت کرده‌اند.

سالاری ادامه داد: اعضای این باند در ارتکاب جعل و صدور پایان خدمت از چنان مهارتی برخوردار بودند که تشخیص جعلی بودن کارت‌های صادره حتی در مواردی برای نیروهای نظامی و انتظامی و اداری سخت و در مواردی غیرقابل تشخیص بوده است.
 
 دادستان کرمان همچنین گفت: اعضای این باند کلاهبرداری تنها به جعل کارت پایان خدمت اکتفا ننموده و از روش‌های متقلبانه دیگری از قبیل ادعای داشتن سمت در نهادهای حکومتی و دولتی و حل مشکلات متقاضیان از این افراد مبالغ کلانی را برای حل مشکلات اداری آنان کلاهبرداری کرده‌اند و میلیاردها ریال اموال از این طریق تحصیل کرده‌اند و همچنین مشخص شده است قریب صد مورد کارت پایان خدمت جعلی توسط این باند به افراد مختلف تحویل شده است.

دادستان کرمان اضافه کرد: رئیس این باند در بازداشت بسر می‌برد و تحقیقات در این زمینه در بازپرسی و پلیس آگاهی استان کرمان به طور ویژه در حال انجام است.


انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات