پایگاه اطلاع رسانی فانوس | 2 هزار و 351 مصدوم و 11کشته در مراسم چهارشنبه سوری امسال/یک مجروح دیگر فوت کرد/آسیب دیدگی یک آتش نشان با ترقه چند جوان+تصاویر

آخرین آمار تلفات و مجروحان

2 هزار و 351 مصدوم و 11کشته در مراسم چهارشنبه سوری امسال/یک مجروح دیگر فوت کرد/آسیب دیدگی یک آتش نشان با ترقه چند جوان+تصاویر

سرویس اجتماعی - به گفته سرپرست مرکز اورژانش کشور در مراسم چهارشنبه سوری دیشب 2 هزار و 351 نفر مصدوم شدند.

به گزارش گروه اجتماعی فانوس، دکتر پیرحسین کولیوند با اشاره به آخرین وضعیت مصدومان حوادث چهارشنبه سوری گفت: 2 هزار و ۳۵۱ نفر در شب گذشته دچار مصدومیت شدند که این آمار نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی با اعلام این که ۶۰۰ مصدوم و مجروح بستری بودند، افزود: تعدادی از این افراد ترخیص شده‌اند و در حال حاضر ۴۲۲ نفر بستری هستند.

بنا به این گزارش، با فوت یک مجروح اصفهانی، تعداد قربانیان چهارشنبه سوری امسال که از 17 اسفند شروع شده بود، به 11 کشته و بیش از دو هزار زخمی رسید.

بر اساس آخرین گزارش های رسیده، به دنبال انفجار مواد محترقه دست ساز و غیراستاندارد، جوان ۲۳ ساله اصفهانی که راهی بیمارستان الزهرای این شهر شده بود،  علیرغم انجام عملیات درمانی،  نیمه های دیشب فوت کرد و آمار کشته ها را به 11 رساند.

همچنین دیشب یک پسر 27 ساله که از دوپا و دو دست دچار قطع عضو شده بود، به دلیل شدت جراحات جان سپرد. بعدازظهر دیروز نیز یک پسربچه 14 ساله به همین دلیل فوت کرده بود.

در ادامه آخرین خبرهای حادثه ساز چهارشنبه سوری امسال را به اطلاع می رسانیم:

مجروحیت 7 سرباز در تبریز

انفجار بمب دست ‌ساز در جیب یکی از افرادی که به دلیل مزاحمت برای شهروندان در تبریز دستگیر شده بود، حین انتقال به کلانتری ۱۲‌ این شهر، باعث مصدومیت ۷ سرباز نیروی انتظامی شد.

پرتاب نارنجک به آمبولانس اورژانس

یک دستگاه آمبولانس اورژانس مورد اصابت نارنجک دست ساز قرار گرفت.

این آمبولانس که مشغول امدادرسانی به مصدومان حوادث چهارشنبه آخر سال بود، مورد اصابت نارنجک دست ساز عده‌ای از هنجارشکنان قرار گرفت.

2 مورد تخلیه چشم در شهرستان‌های قرچک و شهریار

به گفته علی عباسی ارزنانی رییس اورژانس بیمارستان امام سجاد(ع)، در اثر برخورد مواد محترقه با مردی حدود ۳۵ ساله، به دو چشم وی آسیب جدی وارد شد.

وی افزود: یکی از دو چشم احتمال بالای تخلیه دارد.

همچنین در مرکز درمانی دارالشفاء قرچک نیز یک جوان که بر اثر انفجار نارنجک دستی مجروح شده بود که نیاز به تخلیه چشم داشت.

23:38
مصدومیت 90 نفر در کل کشور

بر اساس اعلام مقامات اورژانس تا ساعت ۲۳ امشب، ۵۵ نفر در تهران و ۹۰ نفر در سرتاسر کشور بر اثر حوادث چهارشنبه سوری مجروح و با آمبولانس به مراکز درمانی فرستاده شدند.

23:00
توقیف خودروهای هنجارشکن در پایتخت

مسئولان قرارگاه مشترک پلیس تهران از توقیف ۵۴ خودروی هنجار شکن در پایتخت خبر دادند.  این خودروها تا پایان تعطیلات در پارکینگ پلیس می‌مانند.


22:50
مراجعه ۱۸۶ مصدوم به فارابی

در مراسم چهارشنبه سوری امسال در مجموع 186 مصدوم به بیمارستان فارابی مراجعه کردند. بنا به گزارش‌های رسیده به همین علت ترافیک در خیابان کارگر جنوبی حوالی بیمارستان فارابی بسیار سنگین بود.


22:40
مصدومیت یک آتش‌نشان از ناحیه چشم

در مراسم امسال، یک آتش‌نشان به دلیل اصابت ترقه از سوی چند جوان که در حال آتش‌بازی بودند، از ناحیه چشم راست دچار آسیب ‌دیدگی شد و بلافاصله به بیمارستان فارابی انتقال یافت.


22:35
فوت جوان ۲۷ساله

متأسفانه جوان  ۲۷ ساله‌ای که در جریان حادثه انفجار مواد محترقه در محله پیروزی هر دو دست و دو پای خود را از دست داده بود، دقایقی پیش  در بیمارستان فوت کرد.

22:25
کاهش ۶۰ درصدی حوادث چهارشنبه سوری

سردار ساجدی‌نیا در جمع خبرنگاران از کاهش ۶۰ درصدی حوادث ۴شنبه امسال نسبت به سال گذشته خبر داد.

رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: با توجه به تمهیدات پلیس، از ابتدای اسفند تا کنون در زمینه کشف مواد محترقه افزایش کشف داشتیم که باعث شد نسبت به حوادث رخ داده شده تاکنون شاهد کاهش ۶۰ درصدی باشیم.


22:15
کوچکترین و مسن‌ترین مجروح چهارشنبه سوری

کم سن و سال‌ترین فرد آسیب دیده در حوادث امسال یک کودک 2 ساله بود که به بیمارستان فارابی منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت و مسن‌ترین فرد حادثه دیده هم یک مرد ۶۰ ساله بود که به دلیل سوختگی در بخش اورژانس بیمارستان مطهری پذیرش شده است.


22/05
چشم کودک حدودا 2 ساله‌ای بر اثر پرتاب ترقه به داخل حیاطشان آسیب دیده است. فریادها و گریه‌های این کودک در فضای اورژانس توجه همه را به خود جلب کرده است.
 
21:25
تاکنون 66 نفر مصدوم به بیمارستان فارابی تهران مراجعه کرده‌اند. یک زن میانسال به علت شدت جراحات بینایی خود را از دست داد.


۲۱:۱۴

قطع دست و پای جوانی در پیروزی

سخنگوی اورژانس کشور آخرین آمار مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری در سراسر کشور را تا ساعت ۲۱ امشب، ۷۴ تن اعلام کرد.

مجتبی خالدی با بیان این ‌که تا به این لحظه ۷۴ تن در حوادث چهارشنبه‌ سوری سراسر کشور مصدوم شده‌اند، گفت: یک نوجوان نیز در پی این حوادث جان خود را از دست داد.

وی همچنین از وقوع حادثه‌ای شدید برای مردی ۲۷ ساله در محله پیروزی تهران خبر داد و گفت: بر اثر انفجار مواد محترقه، دست و پای این مرد قطع شد.


۲۱:۱۳

انجام ۱۴۰ ماموریت از سوی آتش‌نشانی تهران

نماینده آتش‌نشانی در قرارگاه مشترک پلیس تهران بزرگ، اعلام کرد که آتش‌نشانان تا ساعت ۲۰:۳۰ امروز ۱۴۰ ماموریت مرتبط با حوادث چهارشنبه‌سوری را در تهران داشته‌اند.

نماینده سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران درباره عملیات‌ها و ماموریت‌های آتش‌نشانی در چهارشنبه‌سوری، گفت: از ساعت ۱۷ تا ۲۰  امروز، ماموران ایستگاه‌های آتش‌نشانی در سراسر پایتخت ۱۴۰ مورد ماموریت برای اطفاء حریق داشته‌اند.

وی با بیان این‌ که این ماموریت‌ها ناشی از حوادث چهارشنبه‌ سوری بوده است، اظهار کرد: آتش گرفتن درخت و فضای سبز و همچنین ضایعات از جمله این حریق‌ها بوده است.

وی با اعلام این ‌که در تهران، آتش‌نشانان در آماده‌باش کامل هستند، گفت: استقرار عوامل آتش‌نشانی تا پایان مراسم چهارشنبه‌سوری در مناطق مخلف تهران ادامه خواهد داشت.

بنا به گزارش های رسیده در انفجارهای دیشب 3 واحد مسکونی آسیب دید که شدیدترین آن در اسلامشهر گزارش شده است.

21:00
مادر نیما 8 ساله که هم اکنون به دلیل آسیب قرنیه چشمش در اتاق عمل است، می‌گوید: فرزندم از چندین روز قبل به من و پدرش اصرار داشت که برای امشب ترقه بخریم. اما ما قبول نمی‌کردیم تا این که بر اثر اصرارهای زیاد او را راضی شدیم و همسرم یک کپسول کوچک که فقط صدای بلندی ایجاد می‌کرد، خرید. امشب همسر و فرزندم به کوچه رفتند و نیما کپسول را پرت کرد، اما انگار سنگ یا پلاستیک داخل کپسول بود و به چشم نیما اصابت کرد. هم اکنون به گفته پزشک قرنیه چشمش آسیب دیده و در اتاق عمل تحت جراحی است.


20:50
به گفته رئیس اورژانس کشور ‌ در حوادث چهارشنبه سوری  74 مصدوم تاکنون داشته‌ایم که 65 نفر مرد و 9 نفر هم خانم هستند.
محدوده سنی ۵۰ درصد مصدومان بین 10 تا 20 سال است که کمترین سن مربوط به یک دختربچه ۴ ساله در شیراز و بالاترین سن هم مربوط به یک خانم 60 ساله است.


20:48
چشم یکی از مصدوم در بیمارستان مطهری تخلیه شده و شدت آسیب‌ها در ناحیه شکم به حدی است که احتمال مرگ وی وجود دارد.

20:43
مادر یک بچه آسیب دیده از ناحیه چشم گفت: بچه‌ام بی تابی می‌کند و نگران وضعیتش هستم.
وی افزود: پسرم به دنبال همسرم به داخل کوچه برای آتش بازی رفت که چشمش آسیب دید. فرزندم اجازه نداد چشمش را معاینه کنند و مجبور شدند از چشم آسیب دیده عکس بگیرند و هم اکنون منتظر نتیجه عکس و نظر پزشک هستیم.

20:40
وضعیت یکی از مصدومان در بیمارستان مطهری وخیم و احتمال فوت وی وجود دارد.


 20:38  
یازدهمین مصدوم هم وارد بیمارستان مطهری شد. پسربچه ۱۱ ساله جدیدترین مصدوم حوادث چهارشنبه آخر سال

20:36  
نهمین مصدوم بیمارستان مطهری پسربچه 10 ساله که از ناحیه دست سوخته است. آمار مصدومان رو به افزایش است.

20:34  
هفتمین مصدوم بیمارستان سوختگی مطهری با وضعیت اورژانسی وارد بخش ویژه شد.

20:30  
همسر یکی از مصدومان چهارشنبه سوری: همگی دور آتش جمع شده و مشغول تماشا بودیم که ناگهان یک نفر با پرتاب ترقه به داخل آتش، باعت شد موادی از داخل آتش به طرفمان پرت شود و این سبب آسیب دیدن چشم همسرم شد.


20:05
جوانی حدودا 25 ساله وارد بیمارستان فارابی شد. به گفته پدرش مشغول ترقه بازی بوده و دوستانش به سمت وی ترقه پرتاب کردند. 2 دست و 2 چشم‌اش در این حادثه آسیب دیده است.


20:04 
رئیس بیمارستان سوختگی شهید مطهری: 4 مصدوم حوادث امشب بستری و یک نفر مرخص شده است.

۲۰:۰۰

فوت یک نوجوان و مصدومیت ۲۱ تن

قرارگاه مشترک پلیس تهران بزرگ از مرگ نوجوانی ۱۴ ساله در پی حوادث «چهارشنبه‌سوری» خبر داد.

19:55
پدری با ورود سراسیمه و هراسان کودک خود را که بر روی دست‌هایش بود به اورژانس بیمارستان فارابی انتقال داد.

19:50
کولیوند رییس اوژانس کشور در بیمارستان مطهری گفت: از صبح امروز تا به این لحظه 60 مصدوم در کشور ۷ مصدوم خانم و بقیه آقا هستند.

وی افزود: در بیمارستان مطهری نیز ۶ نفر مراجعه داشته‌اند که یک نفر مرخص، 4 نفر بستری هستند که 2 نفر مصدومیت شدید دارند. خوشبختانه نسبت به سال قبل تعداد مراجعان به این بیمارستان کاهش یافته و همچنین تمام متخصصان آماده امداد رسانی هستند.


19:47  
صدای فریاد یکی از مصدومان که شدت سوختگی اش زیاد بوده در سالن اورژانس بیمارستان شهید مطهری پیچیده است.

19:46
یکی از مصدومان بیمارستان فارابی: در حال فرستادن بالن به هوا برای چهارشنبه سوری بودم که شمعش آن آب شده و به داخل چشمم افتاد. هم اکنون چشم راستم آسیب دیده و دیدم تار و محدود شده است.

19.35  
هم اکنون کودکی به بیمارستان فارابی منتقل شده است که در هنگام عبور از خیابان به دلیل پرتاب ترقه دچار آسیب شده است. پدر کودک نگران وضعیت پسرش است.

19.32
در حال حاضر ۱۸ ایستگاه آتش نشانی در سطح شهر تهران عملیات می‌کنند تا کنون ۷۳ حریق ۲ انفجار ۶ حادثه گزارش شده است.


19.30  
به گفته رئیس اورژانس کشور کل مصدومین پایتخت 16 نفر است که 13 نفر از آنان مرد و 3 نفر هم زن هستند.

وی تصریح کرد: 11 نفر از مصدومین با اقدامات عوامل اورژانس به بیمارستان اعزام شده‌‌اند و 5 نفر هم محل درمان شده‌‌اند.

19:29

57 مصدوم تا این لحظه

سخنگوی اورژانس کشور از مصدومیت ۵۷ نفر در مراسم چهارشنبه آخر سال تا این لحظه خبر داد.

مجتبی خالدی درباره آخرین وضعیت چهارشنبه‌سوری گفت: تاکنون ۴۳ مصدوم حوادث چهارشنبه‌سوری در سراسر کشور به مراکز درمانی منتقل شده‌اند و ۱۴ نفر نیز در محل، خدمات درمانی دریافت کرده‌اند.

وی اضافه کرد: در میان حادثه‌دیدگان ۵۰ نفر مرد و هفت نفر خانم بودند. به گفته سخنگوی اورژانس کشور، عمده‌ این حوادث در ارومیه، تهران و اراک بوده است.

19:25  
متاسفانه به‌علت انفجار مواد محترقه چشم چپ پسر 18 ساله در تبریز تخلیه و انگشت دست پسر 14 ساله قطع شد.

 19:20
سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: در ساعت ۱۹ انفجار در یک ساختمان مسکونی در محله خیابان اول نیرو هوایی رخ داد که ۲ ایستگاه به محل اعزام شدند.
وی تصریح کرد: این اتفاق در یک ساختمان ۵ طبقه رخ داده که 4 جوان بر روی پشت بام در حال تهیه مواد محترقه بودند که با اقدامات به موقع هر ۴ نفر از محل خارج شده و تحویل اورژانس شده‌اند.


19:15
به گفته پرستار بیمارستان فارابی تا این لحظه 6 مصدوم چهارشنبه سوری به این بیمارستان مراجعه کرده‌اند.


19:10
رئیس بیمارستان شهید مطهری: از صبح امروز 3 مصدوم به دلیل سوختگی چهارشنبه آخر سال به بیمارستان منتقل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل تعداد مصدومان کاهش چشمگیری داشته است. در مدت مشابه سال قبل 30 مصدوم به بیمارستان مطهری منتقل شده بودند.

 
19:07
تعداد مصدومان مراجعه کننده به بیمارستان مطهری با احتساب مراجعه کننده شب گذشته تا کنون 3 نفر بوده است.

 18:56  
دومین مصدوم به دلیل انفجار مواد محترقه وارد بیمارستان شهید مطهری شد/ مشاهده اثرات سوختگی بر روی صورت وی/ دستان مصدوم به دلیل انفجار ترقه دست ساز کاملا سوخته است. به گفته همراه وی عصب و تاندون دست مصدوم قطع شده است.

تلفات صبح امروز چهارشنبه آخر سال

انفجار در اصفهان

بنا به گزارش های رسیده، ظهر امروز  نیز در انفجاری که در اصفهان رخ داد، 4 پسر جوان هنگامی که مشغول ساخت مواد محترقه بودند، به علت انفجار ترقه‌های دست ساز، مجروح شدند.

مجروحان این حادثه که 18 تا 25 ساله بودند دچار سوختگی درجه 2 شدند و جراحت برخی از آن‌ها وسیع است.

بر اثر انفجار مواد محترقه، قسمتی از این ساختمان در خیابان اشراق تخریب شد.

3 مجروح در انفجار اراک

این حادثه، ظهر امروز در شهرک علی بن ابی طالب (ع) اراک رخ داد و در اثر تخریب یک منزل مسکونی، 3 پسر جوان در زیر آوار گرفتار شدند که با انجام عملیات آواربرداری به مراکز درمانی منتقل شدند.

قطع دست و تخلیه چشم در ارومیه

2 مرد جوان ظهر امروز در خیابان حضرت پور ارومیه مشغول ساخت مواد محترقه بودند که بر اثر انفجار این مواد، مجروح شدند.

با انتقال این افراد به بیمارستان پزشکان مجبور به قطع دست یکی از آن‌ها و تخلیه چشم  دیگری شدند.

ترقه، پسر دانش آموز را در مشهد مجروح کرد

ظهر امروز پسر دانش‌آموزی حین بازی با مواد محترقه، دچار حادثه شد و مواد محترقه در دستش منفجر شد.

پسر نوجوان به بیمارستان منتقل و اقدامات درمانی برای بهبود او در دستور کار قرار گرفت.

اولین تلفات در 17 اسفند

در نخستین حادثه چهارشنبه سوری امسال که در اردبیل رخ داد، 7 نفر کشته و 4 تن دیگر مجروح شدند که امروز  یکی از مجروحان فوت کرد و آمار تلفات چهارشنبه سوری سال 95 را به 9 کشته رساند.


انتهای پیام/

 

لینک سریع

#

تبلیغات