پایگاه اطلاع رسانی فانوس | نامه 7 بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران به علی لاریجانی

نامه 7 بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران به علی لاریجانی

سرویس فرهنگی و هنری - علی لاریجانی رئیس مجلس ضمن ابراز تاسف از خود سوزی همسر یک جانباز، تصریح کردند: تاخیر در قرائت گزارش تحقیق و تفحص از بنیاد شهید در مجلس مصداق ظلم به خانواده‌ شهدا است.

به گزارش فانوس به نقل از فارس، بسیج دانشگاه‌‌های امیرکبیر، شهید بهشتی، صنعتی شریف، امام صادق(ع)، علم و صنعت، خواجه نصیرالدین طوسی و علامه طباطبایی در نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس ضمن ابراز تاسف از خود سوزی همسر یک جانباز، تصریح کردند: سوال اینجاست که چرا بنیاد شهید با حجم انبوهی از املاک در انجام ماموریت خود که همانا خدمت رسانی به خانواده های شهدا و جانبازان است عملکرد مناسبی ندارد؟ در پاسخ باید گفت ریشه عملکرد ضعیف بنیاد چیزی جز ناکارآمدی و فساد مدیران این بنیاد نیست. 

در ابتدای این نامه آمده است: همانطور که مستحضر هستید هفته گذشته همسر یکی از جانبازان سرافراز کشور مقابل ساختمان بنیاد شهید دچار سوختگی شد. هرچند انتشار این خبر موجب تاسف گسترده جامعه شد و ابراز همدردی اقشار مختلف با خانواده این جانباز را در پی داشت اما باید توجه داشت مورد اخیر تنها یکی از هزاران درد بی پایان خانواده شهدا و ایثارگران است که توسط رسانه‌ها مورد توجه قرار گرفته است.

همچنین در این نامه اظهار شد: جانبازان و خانوده شهدا سال‌هاست پیگیر مطالبات برحق خود در دولت‌های گوناگون بوده‌اند ، مواردی همچون درمان ، معیشت ، آموزش ، اشتغال، مسکن ، حذف بروکراسی‌های کاذب در فرآیند‌های اداری بنیاد همواره مورد مطالبه خانواده‌های عزیز شهید و ایثارگر بوده است.

در ادامه این نامه خاطر نشان شد: اما سوال اینجاست که چرا بنیاد شهید با حجم انبوهی از املاک اعم از هتل، زمین و ملک و شرکت‌های متعدد زیرمجموعه همانند سازمان اقتصادی کوثر، بانک و صندوق‌های مالی، انحصار واردات برخی از محصولات راهبردی که برای هر مجموعه اقتصادی می‌تواند سود سرشاری را همراه داشته باشند در انجام ماموریت خود که همانا خدمت رسانی به خانواده های شهدا و جانبازان است عملکرد مناسبی ندارد؟ در پاسخ باید گفت ریشه عملکرد ضعیف بنیاد چیزی جز ناکارآمدی و فساد مدیران این بنیاد نیست.

در این نامه تاکید شد: آیا بازهم غارت‌ها و اختلاس‌های کشف نشده ای وجود دارد؟ آیا حقوق‌های نجومی و املاک اشرافی در بنیاد شهید هست که جان جانبازان این کشور را می‌سوزاند؟ هرچند بسیج دانشجویی قضاوت در این مورد را به مراجع ذیصلاح واگذار می‌کند اما مختصر اخبار منتشر شده از پرونده تحقیق و تفحص بنیاد شهید در مجلس مبنی بر دستگیری تعدادی از مدیران سابق این نهاد به دلیل فساد اقتصادی تایید کننده این ادعا است.

همچنین در این نامه بیان شد: مطالبه مشخص جنبش دانشجویی برای اصلاح وضعیت نابسامان بنیاد شهید و امور ایثارگران، شفافیت است که تعیین تکلیف هرچه سریعتر گزارش تحقیق و تفحص از این بنیاد در مجلس کمک شایانی به این موضوع خواهد کرد، تحقیق و تفحصی که از مجلس قبلی آغاز شده و پس از گذشت چندین سال همچنان پرونده آن مفتوح است.

در این نامه تاکید شد: جنبش دانشجویی تاخیر در قرائت این گزارش را مصداق ظلم سازماندهی شده علیه خانواده‌های شهدا و ایثارگران دانسته و تک تک نمایندگان مجلس را در اتفاق اخیر و اتفاق‌های مشابه آینده مسئول می‌داند. در پایان ضمن آرزوی سلامتی هرچه زودتر برای همسر جانباز «کریم نورمحمدی» تاکید می‌کند شفافیت و تعیین تکلیف گزارش تحقیق و تفحص از بنیاد شهید در مجلس شورای اسلامی فوری‌ترین اقدام لازم جهت ساماندهی مسائل بنیاد شهید است.

در انتهای این نامه تصریح شد: در ضمن مسئولین بنیاد شهید و نمایندگان مجلس بدانند فرزندان انقلابی خمینی‌کبیر تا احقاق حقوق صنفی این قشر مظلوم در تاریخ انقلاب، همراه و هم قدم خانواده‌های معزز شهیدان و ایثارگران خواهند ماند و از پای نخواهند نشست.

انتهای پیام/