پایگاه اطلاع رسانی فانوس | انفجار ۲۵۰ گرم ترقه آپارتمانی را تخریب می‌کند

هشدارهای چهارشنبه سوری

انفجار ۲۵۰ گرم ترقه آپارتمانی را تخریب می‌کند

سرویس اجتماعی - معاون فنی دفتر مدیریت بیمارهای غیرواگیر وزارت بهداشت با اشاره این که تولید و خرید و فروش مواد محترقه ممنوعیت قانونی دارد، بر ضرورت آشنایی با کمک‌های اولیه در حوادث تاکید کرد و گفت:‌ انفجار ۲۵۰ گرم مواد ساخت ترقه آپارتمانی را به شدت تخریب می‌کند.

به گزارش فانوس، علیرضا مغیثی افزود: در صورتی که افراد لباس گشاد بر تن دارند، از نزدیک شدن به آتش یا پریدن از روی آن جدا خودداری کنند.

مغیثی با تاکید بر این که باید از بازی با وسایل و مواد محترقه خودداری شود، گفت: انفجار فقط 250 گرم مواد ساخت ترقه می‌تواند یک آپارتمان را به شدت تخریب کند، ضمن این که شیشه‌های ساختمان‌های مجاور نیز در اثر این انفجار شکسته خواهد شد.

معاون فنی دفتر مدیریت بیمارهای غیرواگیر وزارت بهداشت بیان داشت: نگهداری مواد محترقه و قرار گرفتن آن‌ها در کنار حرارت یا در هوای گرم و در جیب یا دست افراد ایجاد انفجار و اشتعال می‌کند.

مغیثی گفت: با توجه به ممنوعیت قانونی تولید و خرید و فروش مواد محترقه و منفجره والدین باید با گوشزد کردن خطرات جانی و مالی ناشی از انفجار این مواد و ارائه توصیه‌های ایمنی لازم فرزندان خود را به پرهیز از دست زدن به این بازی‌های خطرناک ترغیب کنند.

وی بیان کرد: آشنایی با کمک‌های اولیه در بسیاری از مواقع موجب نجات جان افراد شده است پس در یادگیری آن بکوشید. تماشاچیان (ناظرین بیگناه) معمولا در خطر اصابت ترکش‌های ترقه‌ها و مواد منفجره هستند سعی کنید در تیر رس ترکش ها نباشید و هیچگاه نباید این مواد به سمت افراد دیگر پرت شود.

مغیثی خاطرنشان کرد:انباری و زیر زمین و هر نقطه ای از منزل را که احتمال می‌دهید فرزندانتان از آن به عنوان محل اختفا و نگهداری مواد محترقه استفاده کنند مورد بازرسی مکرر قرار داده و حتی المقدور از رفت آمد کودکان و نوجوانان به این محل‌ها جلوگیری کنید. 

منبع: تسنیم
انتهای پیام/

 

لینک سریع

#

تبلیغات