پایگاه اطلاع رسانی فانوس | پخش صدها هزار اعلامیه‌ توسط ارتش عراق در غرب موصل

پخش صدها هزار اعلامیه‌ توسط ارتش عراق در غرب موصل

سرویس بین الملل - به رغم پیشروی هر روز نیروهای عراق در جنگ علیه داعش در غرب موصل، اما این نیروها با موانع جدی برای حمله به مرکز شهر مواجهند و داعش نیز از شرایط نامساعد جوی در عراق برای انجام حملات انتحاری علیه نیروهای امنیتی بهره‌برداری می‌کند اما این مسائل باعث نشده نیروهای عراقی امروز پیشروی‌هایی نداشته باشند.

به گزارش فانوس به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، نیروهای عراقی روز دوشنبه در ادامه پیشروی‌های خود در غرب موصل توانستند کنترل بخش جدید موصل را در دست گرفته و پرچم عراق را بر فراز ساختمان‌های این منطقه به اهتزار درآورند.

از سوی دیگر منابع عراقی از بازداشت مسئول صنایع جنگی داعش و معاونش در غرب موصل خبر دادند.

همچنین یک منبع محلی در استان نینوا اعلام کرد که فرمانده "گردان ازبکی" داعش و از تک‌تیراندازهای ارشد این گروه و چهار تن از معاونانش در حمله هوایی ائتلاف ضد داعش در مرکز شهر موصل کشته شدند.

جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش عراق نیز صدها هزار اعلامیه را در مناطق غرب موصل پخش کردند که شامل توصیه‌های مهمی به ساکنان و تأکید بر رهایی قریب الوقوع آن‌ها از دست داعش است.

در این اعلامیه‌ها تأکید شده که نیروهای عراقی به آزادی آن‌ها از چنگ داعش نزدیک شده‌اند.

هچنین منابع به شبکه الجزیره از کشته شدن ۲۹ غیرنظامی در حمله اشتباهی ائتلاف ضد داعش در محله‌های مسکونی غرب موصل خبردادند.

نیروهای عراقی نیز امروز ایستگاه قطار نینوا در غرب موصل را آزاد کردند اما داعش از وضعیت نامساعد جوی و بارش باران و توفان برای انجام حملات انتحاری علیه نیروهای امنیتی استفاده می‌کند. داعش همچنین از کوچه‌های مملو از ساکنان و باریک بودن خیابان‌ها و به هم چسبیده بودن منازل بهره‌برداری می‌کند و برای همین نیروهای عراقی با مقاومت شدیدی از سوی داعش در این مناطق مواجه هستند.

نیروهای عراقی در راستای عملیات نهایی برای آزادی شهر موصل، آخرین مقر داعش در عراق اخیرا توانستند کنترل تمامی ساختمان‌های دولتی را در دست بگیرند.

با ادامه عملیات موصل و افزایش تعداد آوارگان در غرب این شهر، رئیس دیوان وقف سنی عراق خواهان بازشدن تمامی مساجد در شرق موصل برای استقبال از آوارگان شده است.

دیوان اوقاف سنی در نینوا خواهان اعلام وضعیت فوق‌العاده و باز کردن درهای تمامی مساجد به روی آوارگان شده است.

وزارت مهاجرت عراق اخیرا اعلام کرد که تعداد آوارگان از غرب موصل به ۱۰۰ هزار تن رسیده است.

انتهای پیام/