پایگاه اطلاع رسانی فانوس | ایران طبق موافقتنامه باید ۹۰۰ تن کیک زرد از بازار جهانی تهیه کند

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی در خصوص بد عهدی انگلیس در اجرای برجام خبرداد

ایران طبق موافقتنامه باید ۹۰۰ تن کیک زرد از بازار جهانی تهیه کند

سرویس سیاسی - نقوی حسینی با بیان اینکه بد عهدی انگلیس در قرارداد فروش ۹۰۰ تن کیک زرد بر خلاف موافقنامه برجام است، گفت: بد عهدی انگلیس را در کمیسیون امنیت ملی مجلس بررسی می‌کنیم.

به گزارش فانوس به نقل از تسنیم، سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بدعهدی انگلیس درباره فروش 900 تن کیک زرد به ایران، اظهار داشت: موضوع عدم فروش کیک زرد به ایران از سوی انگلیس در کمیسیون امنیت ملی به عنوان کمیسیون تخصصی پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه اقدام انگلیس در عدم فروش کیک زرد به ایران بر خلاف برجام است، تصریح کرد: بر اساس توافق برجام، جمهوری اسلامی ایران می‌تواند از بازار جهانی کیک زرد تهیه کند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انگلیس دنبال‌رو سیاست‌های آمریکا در اجرای برجام و تعهداتش در توافقات هسته‌ای است، گفت: برخی طرف‌های غربی با برخی دلایل در  اجرای قرارداد فروش  900 تن کیک زرد با ایران با وجود امضا و توافق برجام بدعهدی می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی مجلس با تاکید بر اینکه مسئولان وزارت خارجه بد عهدی  انگلیس را با جدیت پی‌گیری کرده و منفعلانه عمل نکند، اظهار داشت: انتظار می‌رود دستگاه دیپلماسی در برابر این بدعهدی‌ها به گونه‌ای رفتار کند که تا دیگر اعضای 1+5 چنین اقداماتی را تکرار نکنند.

انتهای‌پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات