پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | صوفی به عنوان دبیر شورای نظارت بر صداوسیما ابقا شد

صوفی به عنوان دبیر شورای نظارت بر صداوسیما ابقا شد

سرویس فرهنگی و هنری - محمدحسین صوفی در جلسه شورای نظارت بر صداوسیما به عنوان دبیر این شورا ابقا شد و یکی از اعضا نیز به عنوان عضو کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری معرفی شد.

به گزارش فانوس به نقل از مهر، در جلسه شماره ۴۳۰ امروز ۲۳ اسفند شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به ریاست حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای، محمد حسین صوفی دبیر شورا با نظر اکثریت اعضا در سمت خود ابقا شد.

حجت الاسلام محسنی اژه ای و محمد جواد لاریجانی از قوه قضاییه، عبدالرضا رحمانی فضلی و حسام الدین آشنا از قوه مجریه و غلامرضا کاتب و سید احسان قاضی زاده هاشمی از قوه مقننه در حال حاضر به عنوان نمایندگان قوا در شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما عضو هستند.

همچنین در این جلسه سید احسان قاضی زاده هاشمی نماینده قوه مقننه در شورای نظارت به عنوان عضو کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری انتخاب و معرفی شد.

بدیهی است این کمیسیون در اجرای ماده ۶۲ قانون انتخابات و به منظور تضمین برخورداری یکسان نامزدهای ریاست جمهوری از امکانات دولتی و بنا به دعوت وزیر محترم کشور و زیر نظر هیات اجرایی مرکزی انتخابات تشکیل خواهد شد.

اعضای این کمیسیون عبارتند از:

- دادستان کل کشور یا نماینده تام الاختیار او
- وزیر کشور یا نماینده تام الاختیار او
- دبیر هیات اجرایی مرکزی انتخابات
- رییس شورا یا یکی از اعضای شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما به انتخاب شورا
- رییس سازان صدا و سیما یا نماینده تام الاختیار او

انتهای پیام/