پایگاه اطلاع رسانی فانوس | توسعه همکاری های نظامی دریایی ایران و روسیه بررسی شد

توسعه همکاری های نظامی دریایی ایران و روسیه بررسی شد

سرویس سیاسی - در جریان سفر ناوگروه دوستی نیروی دریایی ایران به بندر مخاچ قلعه جمهوری داغستان فدراسیون روسیه در سواحل خزر، ناخدا یکم عرشه و ستاد محسن شیدایی فرمانده ناو گروه جمهوری اسلامی توسعه همکاری های نظامی دریایی را خواستار شد.

 در جریان سفر ناوگروه دوستی نیروی دریایی ایران به بندر مخاچ قلعه جمهوری داغستان فدراسیون روسیه در سواحل خزر، ناخدا یکم عرشه و ستاد محسن شیدایی فرمانده ناو گروه جمهوری اسلامی در دیدار با فرماندهی ناوگان دریای خزر روسیه هدف از سفر ناو گروه ایرانی را تقویت همکاری‌های خوب و سازنده با این کشور به ویژه در دریا عنوان کرد.

دریادار سرگئی پینچوک نیز در این دیدار بر لزوم ترویج دوستی و صلح بین کشورهای ساحلی دریای خزر تاکید کرد.

بر اساس اخبار منتشر شده، در این دیدار مقام‌های دریایی ایرانی و روس در خصوص توسعه همکاری‌های دو جانبه گفت وگو و تبادل نظر کردند.

ناوشکن دماوند و ناو موشک انداز درفش در چهارمین ناوگروه صلح و دوستی ایران در بندر مخاچ قلعه پایتخت جمهوری داغستان در منطقه قفقاز روسیه واقع در ساحل شمال غربی دریای خزر لنگر انداختند.

این برنامه چهارمین سفر ناو گروه ایران به کشورهای حاشیه خزر است و تیرماه سال 92 و مهرماه 94 نیز ناو گروه صلح و دوستی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به روسیه سفرکرده بود و شهریور امسال هم یک ناو گروه با هدف تحکیم روابط، به سواحل جمهوری آذربایجان اعزام شده بود.

همچنین ناوگروه نیروی دریایی روسیه تاکنون چهار بار طی سال‌های 86، 93، 94 و شهریورماه امسال با هدف تحکیم روابط دوستانه، گسترش تعامل دریایی بین دو کشور و همچنین توسعه صلح و دوستی در دریای خزر به بندر انزلی سفر کرده است.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات