پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بنیاد «برکت» از سوی کمیسیون بهداشت رد شد

قربانی:

طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بنیاد «برکت» از سوی کمیسیون بهداشت رد شد

سرویس سیاسی - نایب‌رییس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: از آنجا که لایحه منطقه ویژه اقتصادی باید از سوی دولت ارائه شود، طرح «ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بنیاد برکت» از سوی کمیسیون رد شد.

به گزارش فانوس به نقل از فارس محمدحسین قربانی نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به تشریح جزییات جلسه امروز کمیسیون پرداخت.

وی در این باره گفت: در جلسه امروز، طرح یک فوریتی تعیین تکلیف بیمه اعضای موسس صندوق بازنشستگی «آینده ساز» مورد بررسی قرارگرفت،

قربانی اظهار داشت: در این طرح، پیشنهاد شده است که صندوق «آینده ساز» با بیش از 13 هزار نفر عضو به صندوق تامین اجتماعی الحاق شود.

وی اضافه کرد: به علاوه پیشنهاد شده است که سازمان تامین اجتماعی مکلف است پس از دریافت تمامی امکانات و منابع حق بیمه ای این صندوق، بیمه شدگان آن را تحت پوشش قرار دهد.

نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اعلام این که این طرح با مخالفت کمیسیون بهداشت به‌عنوان کمیسیون فرعی واقع شد،‌ در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به بررسی طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بنیاد «برکت» در مسیر تهران به کرج در جلسه امروز کمیسیون گفت: بنیاد «برکت» باید درجهت محرومیت‌زدایی گام بردارد؛ نه اینکه با ایجاد یک فضای اقتصادی بدون تعیین حدود در کنار پایتخت فعالیت کند.

وی با تصریح بر این که لایحه منطقه ویژه اقتصادی باید از سوی دولت ارائه شود، لذا توسط کمیسیون رد شد، خاطرنشان کرد: طرح اصلاح یک ماده از قانون ارتقای بهره وری کارکنان نظام سلامت در بخش اورژانس نیز امروز مورد بررسی قرارگرفت.

نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در این طرح، پیشنهاد شده است که سقف اضافه‌کاری فعالیت این افراد حذف شود تا این افراد بتوانند کمبود نیروهای خدماتی در بخش اورژانس را جبران کنند، هرچند که این طرح در کمیسیون رأی نیاورد.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات