پایگاه اطلاع رسانی فانوس | بانک مرکزی در موضوع موسسه کاسپین می‌خواهد از خود سلب مسئولیت کند

موسوی لارگانی:

بانک مرکزی در موضوع موسسه کاسپین می‌خواهد از خود سلب مسئولیت کند

سرویس سیاسی - نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: به نظر می‌رسد معاونت نظارت بانک مرکزی بیشتر می‌خواست در رابطه با موسسه کاسپین از بانک مرکزی سلب مسئولیت کند، ولی حقیقتاً این موضوع قابل پذیرش نیست.

به گزارش فانوس به نقل از فارس حجت‌الاسلام ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان و نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست امروز عصر (23 اسفندماه 95) کمیسیون متبوعش اظهار داشت: جلسه امروز با دستورکار سه محور برگزار شد.

وی افزود: یکی از محورهای در دستورکار بخشش سود و دیرکرد وام‌های زیر 100 میلیون تومان بود که به دلیل تمرکز و بحث بر روی موضوع کاسپین این مسئله به جلسات آتی موکول شد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: موضوع مورد بحث امروز در جلسه کمیسیون بحث کاسپین بود که مورد بحث و تبادل نظر بسیار قرار گرفت. در این جلسه قرار بود سیف رئیس بانک مرکزی حضور داشته باشد که متأسفانه حضور نیافت و علت آن را جلسه هیأت دولت معرفی کرد، اما معاونت نظارت بانک مرکزی و آقای نقره‌کار و همچنین دو نفر از مسئولان بانک مرکزی در جلسه حضور یافتند.

موسوی لارگانی ادامه داد: در رابطه با موسسه کاسپین نمایندگان سوالات و ابهامات خود را مطرح کرده و در ادامه هم معاونت نظارت بانک مرکزی توضیحاتی در این رابطه ارائه داد که به نظر من بیشتر می‌خواست از بانک مرکزی سلب مسئولیت کند، ولی حقیقتاً موضوع موسسه کاسپین قابل پذیرش نیست.

وی بر همین اساس اضافه کرد: موسسه کاسپین از سال 1394 از بانک مرکزی مجوز داشته است و مردم به استناد این مجوز اعتماد کرده و در این موسسه سپرده‌گذاری کردند، لذا باید به صورت دقیق این موضوع در کمیسیون موردبررسی قرار می‌گرفت.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه بررسی موسسه کاسپین به طول انجامید و تصمیمات نهایی اخذ نشد، لذا مقرر شد رئیس کمیسیون اقتصادی (پورابراهیمی) با رئیس بانک مرکزی تماسی داشته و صورت‌جلسه امروز را مطرح کنند و بر این اساس تصمیمات نهایی اخذ شود که تکلیف سپرده‌گذاران این موسسه مشخص شده و نحوه استرداد سپرده آنها مشخص شود.

موسوی لارگانی در خاتمه عنوان کرد: در نهایت و در پایان جلسه مقرر شد طی روزهای آینده (احتمالاً  فردا و پس فردا) کمیسیون اقتصادی مجلس با محور بررسی مسئله موسسه کاسپین تشکیل جلسه داده و در این رابطه جمع‌بندی کند تا بر این اساس نظر نهایی کمیسیون اعلام شود.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات