پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | وضعیت خطرناک هوا در شهرستان‌های لرستان/ گرد و غبار به 4 و نیم برابر رسید

معاون محیط‌زیست لرستان اعلام کرد

وضعیت خطرناک هوا در شهرستان‌های لرستان/ گرد و غبار به 4 و نیم برابر رسید

سرویس استان ها - معاون نظارت و پایش محیط زیست لرستان گفت: با ورود ریزگردها و گرد و غبار هوای شهرستان‌های خرم‌آباد، پلدختر و کوهدشت در شرایط خطرناک یعنی چهار و نیم برابر حد استاندارد قرار دارد.

به گزارش فانوس، الهام برنا در گفت‌وگو با فارس افزود: امروز همزمان با روزهای پایانی سال، هشتاد و سومین روز آلاینده استان را در سال جاری تجربه می‌کنیم.

وی افزود: با ورود ریزگردها و گرد و غبار هوای شهرستان‌های خرم‌آباد، پلدختر و کوهدشت در شرایط خطرناک یعنی چهار و نیم برابر حد استاندارد قرار دارد.

معاون نظارت و پایش محیط‌زیست لرستان بیان کرد: هوای شهرستان‌های دورود و بروجرد با سه و نیم برابر حد استاندارد در وضعیت بسیار ناسالم قرار دارد.

برنا گفت: بر اساس ارزیابی ایستگاه پایش محیط‌زیست، کیفیت هوای خرم‌آباد 230(mp2) گزارش شده که در وضعیت خیلی ناسالم قرار دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط آب‌وهوایی برخی از شهرستان‌های استان، افرادی که دچار بیماری‌های تنفسی و قلبی و عروقی هستند از ترددهای غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند.

انتهای پیام/

 

لینک سریع

#

تبلیغات