پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | هیچ کس حق اعلام نتیجه انتخابات را جز وزارت کشور ندارد

رئیس کمیته امنیت ستاد انتخابات:

هیچ کس حق اعلام نتیجه انتخابات را جز وزارت کشور ندارد

سرویس سیاسی - رئیس کمیته امنیت ستاد انتخابات کشور خطاب به نامزدها و طرفدارانشان در انتخابات96 گفت: هیچ مرجع و کسی حق اعلام نتیجه انتخابات را جز وزارت کشور ندارد.

به گزارش فانوس به نقل از فارس، حسین ذوالفقاری رئیس کمیته امنیت ستاد انتخابات کشور با اشاره به تمهیدات پیش‌بینی شده امنیتی در امر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر در اردیبهشت 96 اظهار داشت: انشاءالله کاندیداها، طرفدارانشان و مردم و دست‌اندرکاران همان طوری که در انتخابات سال گذشته هم قانون و هم اخلاق را رعایت کردند در انتخابات سال آتی هم همین روال ادامه پیدا کند تا مشکلی از نظر امنیتی نداشته باشیم.

وی خطاب به نامزدها و کاندیداها در انتخابات آتی تأکید کرد: هیچ کس حق اعلام نتیجه انتخابات را جز وزارت کشور ندارد. لذا ستاد انتخابات وزارت کشور براساس قانون، مرجع اعلام نتایج انتخابات است و هیچ کس و هیچ مرجع دیگری حق اعلام نتیجه انتخابات را ندارد.

رئیس کمیته امنیت ستاد انتخابات کشور با تأکید بر اینکه اگر موارد ذکرشده توسط کاندیداها و طرفدارانشان و دیگر افراد رعایت شود، مشکلی از نظر امنیتی نخواهیم داشت، ادامه داد: احزاب و گروه‌ها و جریانات و... قانون، اخلاق و مصلحت کلی نظام و جامعه را رعایت کنند.

ذوالفقاری گفت: اگر در یک زمانی یک فرد یا گروهی بخواهد در امنیت انتخابات اخلال ایجاد کند، قطعا ملاحظه هیچ کسی نخواهد شد لذا در این ارتباط ملاحظه هیچ فرد و یا جریان خاصی نخواهد شد. با هر اسم و نامی که می‌خواهند باشند اما باید بدانند که قانون و اخلاق را باید رعایت کنند و هرکسی این کار را نکند، حتی امکان دارد ما با افرادی تحت این عنوان که سبب مسئله‌ای شده‌اند، برخورد کنیم.

وی افزود: این نیست که اگر کسی کاری کند و حرفی بزند و رفتاری داشته باشد و غائله‌ای راه بیندازد و فکر کند که با خودش کسی کاری ندارد. این طور نیست؛ قطعا اگر کسی به عنوان سبب از نظر حقوقی شناخته شود، حتما به عنوان مسبب از نظر قضایی، حقوقی و امنیتی تحت تعقب قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/