پایگاه اطلاع رسانی فانوس | ایران باثبات‌ترین اقتصاد منطقه را دارد/ حائز رتبه نخست رشد علمی در جهان هستیم

معاون رئیس جمهور:

ایران باثبات‌ترین اقتصاد منطقه را دارد/ حائز رتبه نخست رشد علمی در جهان هستیم

سرویس استان ها - معاون رئیس جمهور گفت ایران اسلامی باثبات‌ترین اقتصاد را در منطقه دارد.

به گزارش فانوس به نقل از سایت اطلاع‌رسانی استانداری آذربایجان غربی، جمشید انصاری در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان غربی، اظهار داشت: بدون در نظر گرفتن نفت، طی این مدت شاهد رشد پنج درصدی اقتصاد در کشور هستیم که در نوع خود بی نظیر است؛ ایران اسلامی باثبات‌ترین اقتصاد را در منطقه دارد.

وی با بیان اینکه رشد اقتصادی کشور 2.7 درصد بیش‌تر از پیش بینی‌های انجام شده است، اظهار کرد: طبق گزارش بانک جهانی، ایران باثبات‌ترین و پر رونق‌ترین اقتصاد را در بین کشورهای منطقه دارد.

معاون رئیس جمهور افزود: در 9 ماه سال جاری شاهد رشد 5.7 درصدی در حوزه کشاورزی، 5.4 درصدی در حوزه خدمات و 10.5 درصدی بودیم که نشانگر فعالیت‌های مثبت دولت تدبیر و امید برای خروج کشور از رکود اقتصادی است.

انصاری در ادامه اضافه کرد: یکی از عوامل مهم تحقق این رشد، تلاش دولت برای توسعه همه جانبه کشور بود و بیش از 162 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی در سال جاری به واحدهای اقتصادی پرداخت شد.

وی با بیان اینکه عده‌ای در کشور درصدد سیاه‌نمایی وضعیت مثبت اقتصادی و دستاوردهای دولت هستند، گفت: داشتن مدرک از یک دانشگاه نامعلوم نشانگر فهم درست از اقتصاد نیست.

معاون رئیس جمهوری با اشاره به دستاوردهای منطقه آزاد ماکو و نقش آن در توسعه منطقه افزود: این منطقه دروازه‌ای به سوی اروپا بوده و نقش کلیدی در سطح ملی ایفا می‌کند.

انصاری با تاکید بر ضرورت اتمام به‌موقع پروژه‌های اقتصادی در استان‌ها اظهار کرد: تکمیل به‌موقع این پروژه‌ها نقش بسزایی در اعتمادسازی برای بخش خصوص در راستای سرمایه‌گذاری در مناطق دارد.

وی رشد علمی کشور را یکی از دغدغه های مهم رهبر معظم انقلاب دانست و افزود: ایران رتبه نخست رشد علمی در جهان را به خود اختصاص داده است که امیدواریم این روند ادامه یابد.

وی با بیان اینکه طی سال جاری شاهد رشد علمی 11 درصدی در کشور بوده‌ایم، اضافه کرد: روسیه و چین با رشد علمی 3 و 1.2 درصدی در جایگاه دوم و سوم رشد علمی در جهان هستند.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات