پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | پس از انتصاب مجدد برای دوره بعدی مدیر کلی آژانس

پس از انتصاب مجدد برای دوره بعدی مدیر کلی آژانس

سرویس بین الملل - مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از انتصاب مجدد برای دوره بعدی از سوی اعضای شورای حکام آژانس گفت که با دقت به نظارت و راستی آزمایی اجرای تعهدات ایران در چارچوب برجام ادامه خواهیم داد.

به گزارش فانوس به نقل از تسنیم "یوکیا آمانو" مدیرکل کنونی آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از انتصابش از سوی اعضای شورای حکام برای دوره بعدی مدیر کلی آژانس درباره ایران گفت: ما با دقت به نظارت و راستی آزمایی اجرای تعهدات ایران در چارچوب برجام ادامه خواهیم داد. 

مدیر کل آژانس پس از انتصابش از سوی اعضای شورای حکام با حضور در نزد خبرنگاران در بیانیه ای کوتاه همچنین در باره کره شمالی گفت: ما آمادگی داریم به محض حصول تحولات سیاسی، کار نظارتی خود را در کره شمالی از سر بگیریم.

آمانو تاکید کرد: ما به اجرای ماموریت خود بعنوان یک سازمان فنی به شکلی متوازن و بی طرفانه و در جهت منافع کلیه اعضا اقدام خواهیم کرد.

وی افزود: ما به کشورهایی که در صدد شروع تولید انرژی هسته ای و یا توسعه برنامه های خود در این زمینه هستند کمک خواهیم کرد تا جنبه های ایمنی و امنیت هسته ای خود را تقویت کنند.

اعضای شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی بعدازظهر امروز یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی را بعنوان مدیرکل جدید آژانس منصوب کرد. 

بر اساس روال کار آژانس بین المللی انرژی اتمی، شورای حکام امروز یوکیا آمانو را برای این سمت منصوب و جهت تایید نهایی به کنفرانس عمومی اژانس بین المللی انرژی اتمی معرفی می نماید. 

یوکیا آمانو مدیر کل کنونی آژانس تنها نامزدی بود که خود را دوباره برای این پست که چهار ساله است کاندید کرده بود.

بر اساس روال کار آژانس، اجلاس عمومی آژانس بین المللی که در ماه سپتامبر آینده سال جاری در وین با حضور نمایندگان تمامی کشورهای عضو آژانس برگزار خواهد شد تصمیم شورای حکام در انتخاب مدیرکل جدید را مورد تایید قرار می دهد. فعالیت کنونی یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اخر نوامبر سال جاری پایان می یابد و دوره فعالیت مدیر کل جدید آژانس از اول دسامبر سال جاری اغاز خواهد شد.

انتهای پیام/